0

گفت‌وگوی وزرای بهداشت ایران و عراق درباره ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌و‌گوی تلفنی با صالح الحسناوی، وزیر بهداشت عراق، ضمن قدردانی از همراهی نیروهای بهداشتی و درمانی کشور عراق در خدمت رسانی به زائران اربعین، خواستار ارتقای کیفی خدمات سلامت و تسهیل دسترسی حاضران در مراسم عظیم راهپیمایی اربعین به خدمات سلامت شد.

بهرام عین‌اللهی در این گفت‌وگو ضمن قدردانی ویژه از دولت عراق و وزارت بهداشت این کشور اظهار کرد: خوشبختانه تمهیدات لازم برای تأمین سلامت زائران اربعین در ایران اندیشیده شده و نیروهای بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی در مرزهای 8 گانه ورود و خروج از کشور با آمادگی کامل مستقر شده‌اند.

وزیر بهداشت با اشاره به بروز چند حادثه جاده‌ای در عراق برای زائران ایرانی، از همکاری وزارت بهداشت عراق در انتقال سریع مصدومان به کشورمان تقدیر کرد.

صالح الحسناوی؛ وزیر بهداشت عراق نیز با بیان اینکه در مراسم راهپیمایی اربعین 15 تا 22 میلیون نفر به کشور عراق سفر می‌کنند، گفت: متاسفانه چندین حادثه جاده‌ای در مراسم امسال رخ داده که کارکنان وزارت بهداشت عراق در کنار کادر سلامت ایران، خدمات مناسبی را به مصدومان ارائه کرده‌اند.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت عراق از هیچ اقدامی برای تأمین سلامت زائران ایرانی و غیر ایرانی دریغ نخواهد کرد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  وقوع سالانه ۳۰۰۰۰۰ مورد سوختگی در کشور/ "مایعات داغ" علت عمده سوختگی کودکان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *