0

کدام خدمات توانبخشی اوتیسم تحت پوشش بیمه سلامت است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی ناصحی درباره خدمات توانبخشی افراد دارای اوتیسم که تحت پوشش بیمه سلامت است، اظهار کرد: بسته خدمات توانبخشی اوتیسم شامل مداخلات کاردرمانی، ارزیابی گفتار، مداخلات گفتاردرمانی، مداخلات رفتاری ـ آموزشی، مداخلات مشاوره ـ حمایتی، مشاوره و تجویز سمعک است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، درباره میزان پوشش بیمه‌ای این خدمات افزود: 100 درصد تعرفه خدمات توانبخشی این بیماران در بخش دولتی و 80 درصد تعرفه در بخش خصوصی توسط بیمه سلامت و صندوق بیماری‌های خاص، صعب‌العلاج و نادر پرداخت می‌شود و بیمه‌شدگان نشان‌دار شده در مراجعه به بخش غیردولتی صرفا 20 درصد تعرفه را پرداخت می‌کنند.

وی درمورد بیمه‌شدگان مشمول تصریح کرد: افراد مبتلا به اوتیسم نشان‌دار شده در سامانه‌های بیمه سلامت با حمایت صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج بدون محدودیت سنی تحت پوشش قرار دارند و می‌توانند از خدمات توانبخشی استفاده کنند.

به گزارش تسنیم، اوتیسم یک اختلال عملکردی ـ رشدی است که در سه سال اول زندگی بروز می‌یابد و فردی که با این طیف اختلالات به دنیا می‌آید از لحاظ ارتباط و تعامل با دیگران دچار مشکل می‌شود و تمام حواسی که یک فرد را به دنیای پیرامون وصل می‌کند، در این افراد دچار اختلال است.

جزئیات پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی مبتلایان اوتیسم در تصویر زیر آمده است:

صندوق بیمه خدمات درمانی | بیمه سلامت , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , اوتیسم ,

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  صدور کیفرخواست ۳ تن از عوامل حادثه تروریستی شاهچراغ

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *