0

مهلت ثبت‌نام در آزمون فلوشیپ پزشکی تمدید شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آزمون پذیرش در دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال 1403 بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی به شیوه غیرمتمرکز و به صورت الکترونیک و یا کاغذی توسط دانشگاه‌های مجری برنامه آموزشی فلوشیپ در خردادماه 1403 برگزار می‌شود.

مرحله کتبی آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال 1403 توسط دانشگاه‌های مجری برنامه آموزشی فلوشیپ، ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 10 خرداد 1403 و مرحله شفاهی (به صورت منفرد یا ترکیبی از روش های PMP، OSCE، مصاحبه ساختارمند یا سایر روش‌های نوین ارزشیابی و اختصاصی مرتبط با رشته خود) در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 16، 17 و 18 خرداد 1403 برگزار می‌شود.

متقاضیان شرکت در آزمون مذکور می توانند مطابق با آیین‌نامه آموزش دوره های تکمیلی تخصصی فلوشیپ پزشکی و مفاد راهنمای ثبت‌نام اقدام کنند.

– جدول زمانبندی شرکت در آزمون شفاهی هر رشته متعاقباً توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی ارائه می‌شود.

– محل برگزاری آزمون کتبی در هنگام توزیع کارت توسط دانشگاه‌های مجری برنامه آموزشی به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

– در این دوره محدودیت سنی جهت شرکت در آزمون وجود ندارد.

– انجام مراحل ثبت‌نام از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می‌پذیرد.

– نتیجه بررسی مدارک ارسالی جهت ثبت‌نام در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1403 اعلام می‌شود و داوطلبان باید دقت لازم جهت رفع نقص مدارک به عمل آورند.

توجه: براساس موضوع 2 هشتاد و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی در این دوره اسامی داوطلبان شرکت کننده واجد شرایط در آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) که در چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی نیز شرکت کرده اند از لیست شرکت کنندگان آزمون فلوشیپ حذف خواهد شد.

بخوانید  خودروسازان داخلی تنها به ۵۰ درصد وعده خود در تحویل اتوبوس عمل کردند!

پیش از این داوطلبان واجد شرایط فرصت داشتند تا امروز 29 فروردین 1403 با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی http://sanjeshp.ir و با توجه به رشته تخصصی پیش نیاز و در نظر گرفتن وضعیت شرکت در آزمون صرفاً یک رشته و یک دانشگاه را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت‌نام کنند که این فرصت تمدید شد.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصت ثبت‌نام در آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال 1403 از امروز چهارشنبه 29 فروردین تا جمعه 31 فروردین ماه 1403 تمدید شد.

این مهلت قابل تمدید نیست و انجام تمامی مراحل ثبت‌نام و بررسی مدارک از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir و به صورت الکترونیک صورت می‌گیرد و بررسی مدارک توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی صورت خواهد پذیرفت.

هزینه ثبت‌نام 8 میلیون و 190 هزار ریال (819 هزار تومان) است و مبلغ 100 هزار ریال بابت خدمات پیام کوتاه از طریق سایت http://sanjeshp.ir اخذ می شود. کلیه مدارک ثبت‌نام باید اسکن و بر اساس فرمت اعلام شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی بارگذاری شود.

طبق مصوبات هشتاد و هفتمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، شرکت کنندگان آزمون‌های پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی در مرحله آزمون کتبی جهت ورود به فرآیند پذیرش و شرکت در مرحله آزمون شفاهی (اعم از مصاحبه ساختارمند، OSCE ،PMP و غیره) ملزم به کسب حداقل 60 درصد از نمره کل مرحله کتبی آزمون‌های مذکور هستند.

پذیرش نهایی از بین متقاضیان تحصیل در دوره‌های تکمیلی تخصصی بالینی از بالاترین نمره کل مکتسبه داوطلبین آزمون (براساس دو سوم آزمون کتبی و یک سوم آزمون آسکی) و در صورت کسب حداقل 60 درصد نمره کل آزمون با رعایت سایر مقررات مربوطه صورت می‌گیرد.

بخوانید  عین‌اللهی: پژوهش‌های حوزه سلامت در انطباق با برنامه سلامت خانواده تدوین شود

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *