0

طرح استفاده پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده» کلید خورد

نایب رئیس قرارگاه برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع گفت: اگر حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده» در جلسه کمیته معین تصویب شود، در شورای عالی بیمه نیز مطرح و در خصوص تعیین نحوه قرارداد با پزشکان بخش خصوصی، تصمیم گیری می‌شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین فرشیدی، نایب رئیس قرارگاه برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در پایان دوازدهمین جلسه قرارگاه برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع، گفت: عمده بحث‌ها در خصوص چگونگی اضافه شدن شهر‌های جدید به این طرح بود. همچنین درباره میزان آمادگی و اقداماتی که در ۳۲ شهر جدیدی که به برنامه پیوسته اند، بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه نحوه جذب نیرو‌های جدید برای کمک به برنامه و آموزش مراقبان سلامت برای پیشبرد برنامه با اهداف تعیین شده، بخش دیگری از مباحث این جلسه بود، افزود: نحوه پرداخت‌ها به نیرو‌های شاغل در برنامه، مورد بحث قرار گرفت و تاکید شد حتماً بخش خصوصی وارد برنامه شود. به ویژه پزشکان بخش خصوصی در مناطقی که حجم جمعیت بالاست، برای پوشش بیشتر جمعیت باید به کار گرفته شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: در جلسه آینده، کمیته معین نحوه به کارگیری پزشکان بخش خصوصی و نحوه ارتباط آن‌ها با سطح یک و دو مشخص می‌شود تا همه بار روی دوش بیمارستان‌ها نباشد.

وی افزود: اگر حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده» در جلسه کمیته معین تصویب شود، در شورای عالی بیمه نیز مطرح و در خصوص تعیین نحوه قرارداد با پزشکان بخش خصوصی، تصمیم گیری می‌شود.

بخوانید  آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۲۲۶ بیمار در شبانه روز گذشته

برچسب‌ها:

نظرات کاربران