0

۵۴ فوتی در تصادفات هفته آخر فروردین/ ۱۱ فوتی بر اثر غرق‌شدگی

جعفر میعادفر در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حوادث ویژه هفته گذشته (25 تا 31 فروردین ماه) اظهار کرد: طی هفته‌ای که گذشت 509 مورد حادثه ویژه در سامانه ثبت حوادث مراکز هدایت عملیات و بحران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ثبت رسیده که نسبت به هفته ماقبل آن، از جهت تعداد حوادث شاهد کاهش 21 درصدی هستیم.

وی افزود: 164 مورد از این حوادث، حادثه ویژه ترافیکی و 345 مورد حادثه ویژه غیرترافیکی بوده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: طی این مدت 1394 نفر مصدوم و بیمار توسط تیم‌های بهداشتی و درمانی خدمات لازم را دریافت کرده‌اند و 178 نفر به دلیل شدت جراحات و بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

میعادفر با بیان اینکه طی هفته گذشته 947 نفر در حوادث ویژه ترافیکی مصدوم شده‌اند، گفت: 837 نفر از مصدومان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اعزام، 110 نفر در محل حادثه درمان و متاسفانه 54 نفر فوت شدند. بیشترین حادثه ویژه ترافیکی ثبت شده در استان‌های کرمان، خراسان رضوی و آذربایجان غربی بوده است.

وی با بیان اینکه 4 درصد از سوانح ترافیکی ثبت شده نیز مربوط به حمل و نقل عمومی بوده است، گفت: 7 مورد حادثه ترافیکی مرتبط با حمل و نقل عمومی در هفته گذشته به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 86 نفر و فوت 5 نفر شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به مصدوم شدن 447 نفر در حوادث ویژه غیرترافیکی تصریح کرد: در هفته گذشته 26 مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط به آتش سوزی و انفجار ناشی از نشت گاز به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 59 نفر و فوت 8 نفر شده است.

بخوانید  ابراز نگرانی WHO از وضعیت بهداشتی غزه/ بیماری ممکن است از بمباران کشنده‌تر باشد

میعادفر غرق شدگی را نیز جزو حوادث ویژه غیرترافیکی ثبت شده در هفته گذشته عنوان و بیان کرد: طی این بازه زمانی، 11 نفر بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین در حوادث جوی هفته گذشته 17 نفر مصدوم شده و 13 نفر فوت کردند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *