0

۱۲۵ ایستگاه سلامت در مسیر زائران رضوی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از امکانات حوزه سلامت پیرامون و درون حرم مطهر رضوی، به بررسی خدمات دارالشفا امام رضا(ع) اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه شاهد شور و شعف و حضور گسترده نیروهای داوطلب بهداشتی و درمانی از کل کشور برای ارائه خدمت به زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی هستیم.

وی با بیان اینکه در مراسم عزاداری امسال 3 هزار نفر از نیروهای حوزه سلامت برای خدمت‌رسانی حضور دارند، از استقرار 268 دستگاه آمبولانس از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 60 دستگاه آمبولانس از سایر دانشگاه‌ها در این مراسم خبر داد و گفت: در مراسم امسال، 15 دستگاه آمبولانس در نقاط پرازدحام مراسم عزاداری مستقرند که یکی از ویژگی‌های مهم اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس، وجود 11 تا 13 تخت و امکان جابجایی آسان در سطح شهر و جاده است که همانند یک بیمارستان سیار، عمل می‌کند.

وزیر بهداشت از به‌کارگیری 25 دستگاه موتورلانس در مراسم عزاداری دهه پایانی ماه صفر در مشهد مقدس به عنوان یکی از اقدامات ارزشمند اورژانس یاد کرد و گفت: این موتورلانس‌ها به راحتی در شلوغ‌ترین مناطق حضور می‌یابند و خدمات اولیه مورد نیاز بیماران و مصدومان را ارائه می‌کنند. همچنین 5 فروند بالگرد در آماده‌باش هستند تا در صورت نیاز بتوانند مصدومان و بیماران را به شهرهای دیگر، منتقل کنند.

عین‌اللهی با اشاره به فعالیت 125 ایستگاه سلامت در مشهد مقدس و در مسیر پیاده‌روی زائران رضوی در این ایام، گفت: همه بیمارستان‌های مشهد مقدس با تمام امکانات برای خدمت‌رسانی به زائران در حالت آماده‌باش قرار دارند. همچنین دو بیمارستان موقت و صحرایی برای رفاه حال بیماران در این ایام راه‌اندازی شده است.

بخوانید  موج هشتم کرونا تا پایان سال ادامه دارد/ سویه غالب در ایران

وی از تشدید نظارت‌های بهداشتی از سوی 700 کارشناس بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تامین سلامت زائران و مجاوران خبر داد و گفت: امسال خوشبختانه شاهد فعالیت 58 تیم واکنش سریع  اورژانس در اطراف و درون حرم مطهر رضوی برای تسریع در خدمت‌رسانی به بیماران هستیم که  هر کدام از این تیم ها، مجهز به وسایل کمک‌های اولیه و دارو هستند و در بین جمعیت و زائران، حضور  دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز طرح‌های عمرانی مهم درمانی برای توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت استان خراسان رضوی، یادآور شد: ساخت بیمارستان یک هزار و همچنین 500 تختخوابی در مشهد مقدس، آغاز شده و امیدواریم که با مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور و تامین منابع مورد نیاز، هر چه سریع‌تر  شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال وضعیت ذخایر  دارویی در سطح کشور و خراسان رضوی، بهتر از سال گذشته است، افزود: وضعیت ما در تامین سرم و آنتی‌بیوتیک بهبود یافته و  در این زمینه تأمین کافی صورت گرفته است.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *