0

پلیس فرودگاه: زائران اربعین در مسیر رفت و برگشت “پاوربانک” همراه نداشته باشند!

سردار محسن عقیلی؛ رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به ممنوعیت‌هایی که از سوی کشور عراق برای زائران اربعین در سفرهای هوایی درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: بنابر اعلام دولت عراق، زائران اربعین حسینی(ع) که قصد دارند با هواپیما به کشور عراق سفر کنند نباید همراه خود یک سری اقلام ممنوعه از جمله “پاوربانک” به‌همراه داشته باشند.

وی افزود: پاوربانک یکی از اقلامی است که امسال دولت عراق اعلام کرده است که زائران اربعین در سفرهای هوایی به این کشور نباید همراه خود داشته باشند.

سردار عقیلی خاطرنشان کرد: نه‌تنها زائران در پروازهای رفت به کشور عراق اجازه همراه داشتن پاوربانک در سفر هوایی ندارند بلکه اگر زائری در عراق پاوربانک تهیه کند هم در سفر بازگشت به کشورش اجازه همراه داشتن این وسیله را ندارد و پلیس فرودگاه در عراق، پاوربانکها را از داخل بار مسافران خارج می‌کند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور دلیل این کار را جلوگیری از خطرات احتمالی در پی منفجر شدن پاوربانکها دانست و گفت: بعضاً در برخی از موارد دیده شده است که حمل پاوربانکها، انفجارهای کوچکی را در پی دارند و به‌دنبال این انفجارها، آتش‌سوزی‌هایی رخ می‌دهد.

وی بار دیگر تأکید کرد: زائران اربعینی که از ایران می‌خواهند به عراق سفر کنند به هیچ عنوان پاوربانک همراهشان نداشته باشند چرا که نمی‌توانند این وسیله را نه داخل هواپیما و نه داخل بار قسمت باری هواپیما با خود به عراق ببرند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم+

بخوانید  آمار کرونا در ایران| روز بدون فوتی کرونا در کشور
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *