0

وعده وزارت بهداشت برای استخدام ۶۰۰۰ پرستار شاغل در دوران کرونا

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهروز رحیمی امروز در آیین بزرگداشت روز پرستار در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی برای جذب 25 هزار نفر از کادر سلامت در سال جاری اظهار کرد: در بحث استخدام نیروهای پرستاری در سال‌های گذشته از بیکاری حدود 35 هزار پرستار صحبت می‌شد اما الان اعلام می‌شود که 6000 نفر از پرستاران که در دوران کرونا مشغول کار در بیمارستان‌ها بودند کار خود را از دست داده‌اند.

 وی ادامه داد: این آمار نشانگر بهبود وضعیت استخدام پرستاران است اما در عین حال وظیفه ما این است که پیگیری کنیم تا این 6000 نفر نیز استخدام شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت افزود: پرداخت فوق‌العاده خاص مطالبه کادر سلامت است و ما چند پیشنهاد برای بودجه سال جاری ارائه کردیم که امیدواریم سرعت تحقق پرداخت فوق‌العاده خاص به کادر درمان و نیروهای پرستاری نیز افزایش یابد.

در ادامه محمد میرزابیگی؛ رئیس سازمان نظام پرستاری نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر  بالغ بر 6000 نفر از پرستارانی که در دوران کرونا مشغول به فعالیت بودند؛ پس از فروکش کردن کرونا بیکار شدند.

وی افزود: این در حالی است که به این پرستاران در آن زمان قول استخدام بدون آزمون داده شده بود اما وعده مسئولان وقت وزارت بهداشت اجرایی نشده است.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  تست موفقیت‌آمیز عملکرد جدایش ماهواره هدهد از پرتابگر

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *