0

وزیر بهداشت: لزوم توجه به صنعت داروسازی در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، بهرام عین اللهی در جریان آیین افتتاح همزمان 16 پروژه بهداشتی و درمانی استان سیستان و بلوچستان که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امروز ما در اقصی نقاط کشور خدمات درمانی بسیاری خوبی در حال ارائه هستیم. ارائه خدمات درمانی در استان سیستان و بلوچستان ویژگی خاصی دارد و  ارزش بالاتری به واسطه محرومیت زدایی در آن دارد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه متاسفانه دشمنان ما با ایجاد ناامنی در پی آن هستند تا در این استان هیچ پیشرفتی حاصل نشود، تصریح کرد: ما شهدای زیادی برای ایجاد سلامت رفاه و آبادانی این منطقه داشته‌ایم. دشمن به خیال خود همواره با به شهادت رساندن فرزندان این مرز و بوم در صدد ایجاد مانع در انجام خدمات‌رسانی به مردم بوده که خوشبختانه موفق نشده است.

وی با اشاره به اینکه در همه حوزه‌ها این استان خدمات بسیار خوبی در حال انجام است، عنوان کرد: در حوزه سلامت از اوایل انقلاب تاکنون به برکت انقلاب اسلامی بهترین خدمات درمانی منطقه در این استان کشور در حال ارائه به مردم است. متاسفانه ما در این استان شاهد یک محرومیت تاریخی هستیم که لازمه رفع آن انجام کار جهادی است.

عین‌اللهی بیان کرد: امروز 16 طرح محرومیت‌زدایی در سطح این استان در حوزه درمان افتتاح شد که در نوع خود بسیار ارزشمند است. برای ما قابل قبول نیست که مردم این استان برای دریافت درمان راهی استان‌های دیگر شوند به همین منظور دستگاه‌های بسیار خوب و پیشرفته‌ای را وارد استان نموده‌ایم.

بخوانید  فعال کردن اینترنت ۵G طعمه کلاهبرداران است

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمینه گسترش بومی رشته‌های پزشکی پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است که در این زمینه می‌توان به رشته‌های چشم پزشکی و قلب اشاره کرد که بسیاری از بیماران استان‌های همجوار برای درمان خود به این استان مراجعه می‌کنند. خود مراقبتی و پیشگیری مهم است لذا مردم باید با تغییر در سبک زندگی ورزش و بهداشت این مهم را انجام دهند.

وی یادآور شد: در بحث سرطان‌ها در مراکز بهداشت توصیه‌های لازم باید به مردم انجام شود، چرا که درمان سریع در این خصوص مهم است و در واقع باید تلاش شود تا همه درمان‌ها در استان انجام شوند. خوشبختانه قوی‌ترین حوزه سلامت در جمهوری اسلامی ایران است و ما در این زمینه با کشورهای همسایه در ارتباط و تعامل هستیم.

عین اللهی بیان کرد: بحث سلامت خانواده برای ما یک اولویت است و به همین منظور برای هر نفر یک پرونده سلامت ایجاد می‌شود و اگر بیماری رویت شود به پزشک متخصص ارجاع می‌گردد و در این طرح 95 هزینه‌ها رایگان خواهد بود. سیستان و بلوچستان استانی بسیار قوی و توانمند است که باید در  آن بحث داروسازی پیگیری شود زیرا پتانسیل لازم برای سرمایه‌گذاری و صادرات در آن وجود دارد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *