0

هشدار وزارت بهداشت به مادران باردار درباره زایمان تقویمی

زهرا طاولی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزارت بهداشت با بیمارستان‌هایی ‌که سزارین‌های تقویمی در تاریخ‌های رُند مانند 1403/2/1 انجام می‌دهند چه برخوردی دارد، اظهار کرد: پیش از آغاز سال جدید، به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرده‌ایم که تاریخ‌های رُند تقویم را احصا کنند و فرمولی را نیز درباره تعداد زایمان‌های منطقی در بیمارستان‌ها به آن‌ها ارائه کردیم؛ در صورتی که تعداد زایمان‌ها در این تاریخ‌ها در بیمارستان‌ها از تعداد معمول در روزهای دیگر، فراتر برود نمره منفی در کارنامه جوانی جمعیت بیمارستان‌ها درج و موضوع بررسی می‌شود.

وی افزود: ممکن است این کارنامه در اعتباربخشی بیمارستان‌ها نیز تأثیرگذار باشد. اگر بیمارستانی افزایش چشمگیری در موارد سزارین و زایمان طبیعی در این روزها داشت با آن به این شیوه برخورد می‌شود.

طاولی ادامه داد: مادران باید به این نکته توجه کنند که مغز جنین در 39هفتگی تکامل می‌یابد و برای تکامل ریه‌های جنین نیز باید این مدت زمان طی شود.

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: افرادی که سزارین‌ و زایمان طبیعی را در این تاریخ‌ها و قبل از تکامل جنین انجام می‌دهند به سلامتی خود و جنین خود ظلم می‌کنند زیرا اگر نوزاد زودتر از موعد به دنیا بیاید احتمال عفونت و انتقال به بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان افزایش می‌یابد، همچنین مادرانی که اقدام به زایمان زودرس‌ به‌روش القایی می‌کنند در فرآیند طبیعی و فیزیولوژیک زایمان طبیعی قرار نمی‌گیرند و مادرانی که سزارین می‌کنند نیز متحمل عوارض شدیدتری نسبت به زایمان طبیعی تجربه می‌کنند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم+

بخوانید  مردم دلشان را به واکسن خوش کنند یا نه؟
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *