0

ضرورت تزریق دُز یادآور کرونا برای کاهش خطر مرگ

ضرورت تزریق دُز یادآور کرونا برای کاهش خطر مرگ

ضرورت تزریق دُز یادآور کرونا برای کاهش خطر مرگ

باشگاه خبرنگاران جوان :

بر اساس داده‌های گردآوری شده توسط روزنامه “واشنگتن پست”، میزان فزاینده‌ای از مرگ و میر‌های مرتبط با کووید-۱۹ در میان افراد واکسینه شده و سالمند دیده می‌شود که به تزریق دُز یادآور اقدام نکرده اند.

بررسی داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده نشان داد در زمانی شیوع گسترده سویه اُمیکرون، بیش از ۴۰ درصد از مرگ‌های مرتبط با کووید-۱۹ در میان افراد واکسینه شده که دز یادآور را نزده‌اند،گزارش شده و آمار فوتی‌ها در افراد مسن افزایش داشت. همچنین در مقایسه انجام شده مشخص شد که نرخ مرگ و میر در میان افراد واکسینه شده در زمان شیوع سویه دلتا کمی بیش از ۲۰ درصد بود.

توجه به این نکته ضروری است که افراد واکسینه نشده همچنان در معرض خطر مرگ ناشی از کرونا هستند. بر اساس داده‌ها، میزان مرگ و میر افرادی که واکسن را دریافت نکرده‌اند، حدود هفت برابر بیشتر از دریافت کنندگان واکسن بوده است. علاوه بر این، بیشترین مرگ و میر در میان واکسینه شده‌ها نیز به نوبه خود مربوط به افرادی بوده است که دُز یادآور را دریافت نکرده بودند.

به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، در عین حال در مطالعه‌ای که اوایل این ماه توسط بنیاد خانواده “کایزر” انجام گرفت، مشخص شد که واکسیناسیون کووید-۱۹ توانست از صد‌ها هزار مرگ ناشی از کروناویروس جلوگیری کند.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان
بخوانید  ابلاغیه وزارت بهداشت درباره تزریق دوز چهارم واکسن کرونا
برچسب‌ها:

نظرات کاربران