0

صدور کیفرخواست ۳ تن از عوامل حادثه تروریستی شاهچراغ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ رئیس قوه قضاییه در بیست‌وچهارمین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور با موضوع «توجیه و تبیین قانون جدید انتخابات مجلس و مبارزه با فساد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی» امروز (پنج‌شنبه 2 شهریور) برگزار شد، از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای سه تن از عوامل حادثه تروریستی 22 مرداد شاهچراغ شیراز خبر داد.

اژه‌ای در این باره گفت: باید از مسئولان قضایی ذیربط در استان فارس از جمله دادستان مرکز استان که در این مرحله ظرف مدت کوتاهی، با اعمال نهایت سرعت و دقت و لحاظ موازین قانونی و با عنایت به ابعاد و اطرف گسترده قضیه (که همچنان ادامه دارد) مبادرت به صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای سه تن از متهمان حادثه تروریستی 22 مرداد شاهچراغ کردند، قدردانی به عمل آورد.

بازخوانی حادثه تروریستی 22 مرداد در شاهچراغ(ع)

بنا بر اعلام تسنیم؛ در جریان حمله تروریستی به حرم شاهچراغ که عصر روز یکشنبه 22مرداد 1402 صورت گرفت، 2 تن از هموطنان (خادمان حرم) به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند.

این دومین حمله تروریستی به حرم شاهچراغ طی ماه‌های گذشته است و در آبان‌ماه پارسال عملیات تروریستی دیگری در حرم شاهچراغ باعث شهادت 13 نفر از هموطنان شده بود.

قوه قضائیه , حمله تروریستی به شاهچراغ شیراز ,

در حمله تروریستی 22 مرداد، دو تروریست تلاش کردند از باب‌المهدی وارد حرم شوند که یک نفر از آن‌ها (تبعه تاجیکستان) با رشادت و ایثارگری یکی از نیروهای خدماتی حرم به‌نام فرزاد بادپا، خلع سلاح و دستگیر شد.

فرزاد بادپا به‌دلیل این رشادت از سوی بسیاری از نهادها و ارگان‌ها و شخصیت‌ها و مسئولینی همچون رئیس جمهور و رئیس مجلس تقدیر شد و مدال و نشان گرفت. بادپا همچنین از ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم مدال شجاعت و ایثار‌گری دریافت کرد.

بخوانید  احتمال ابتلا به کرونا در مبتلایان آلرژی کمتر است

قوه قضائیه , حمله تروریستی به شاهچراغ شیراز ,

حجت‌الاسلام سید ‌کاظم موسوی؛ رئیس کل دادگستری استان فارس 26 مرداد اعلام کرد: تا این مرحله از تحقیقات پرونده دستور بازداشت 20 نفر در ارتباط با حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) صادر شده است. تعدادی از دستگیر شدگان در استان فارس و تعدادی نیز در سایر استان‌ها بوده‌اند که همگی جهت ادامه تحقیقات به استان فارس منتقل می‌شوند.

رخداد دو حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ به فاصله کمتر از 10 منجر به تصمیمات امنیتی شده که به گفته محمدهادی ایمانیه؛ استاندار فارس، تقویت هرچه بیشتر دوربین‌ها و ایجاد دستگاه‌های بازرسی بدنی بیشتر، عدم سکونت و حضور اتباع غیرایرانی در بافت 57 هکتاری حرم و استقرار دستگاه‌های چهره‌زنی و همچنین برگزاری مانور به‌جهت تقویت و آموزش نیروهای امنیتی مستقر در حرم در دستور کار است.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *