0

صدور حکم محکومیت “رستمی صفا” به عنوان یکی از ابربدهکاران بانکی نشان عدم مسامحه‌ با فساد در دستگاه قضایی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، «مسعود ستایشی» سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز سه‌شنبه 7 شهریور کشف حجاب را جرم مشهود دانست و گفت: برای این جرم، قانون داریم و ضابطین موظف به برخورد با جرم مشهود هستند. معتقدیم که ضابطین عام و خاص با جدیت و توجه و تدقیق، تکالیف قانونی خود را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: در اجلاس هفته گذشته دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور رئیس قوه قضاییه این موضوع را مورد اشاره قرار داد و نظارت دادستان‌ها بر چگونگی برخورد ضابطین بر جرم کشف حجاب را تأکید کرد؛ بنابراین استفاده از ظرفیت قانون فعلی برای برخورد با جرم آشکار برخی معدود بی‌حجاب مورد تأکید دستگاه قضایی است‌.

ستایشی در ادامه اظهار کرد: هفته گذشته همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور با هدف توجیه و تبیین قانون جدید انتخابات مجلس و مبارزه با فساد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شد و ضمن آن، دستورات مؤکدی از سوی رئیس دستگاه قضا برای انسجام‌بخشی به برنامه‌های آتی قوه قضاییه و تحقق اهداف صادر شد.

وی افزود: موقعیت‌شناسی در اجرای قانون پس از شناخت روح و کالبد محتوایی قانون، برنامه‌های دشمن و شناخت ترفند دشمن و ممانعت از رسیدن دشمن به اهداف خود از طریق استمرار برقراری ارتباط با مردم و شنیدن دغدغه‌های آنها از جمله نکات برجسته این همایش بود.

دستور رئیس قوه قضاییه برای برخورد با مفاسد

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: از مسیر تبیینی رئیس قوه قضاییه در اجلاس‌ برای دادستان‌ها، دستور ایشان برای اجرای برخورد بلادرنگ اما متقن و قانونی با مفاسد و عدم مسامحه‌ با این موارد یکی از نکات برجسته اجلاس بود.

بخوانید  "افت فشار خون" نوجوانان به واسطه آلودگی هوا

وی‌ با بیان اینکه “بر این نکته واقفیم که همیشه راحت‌ترین گزینه بهترین گزینه نیست” ابراز کرد: برخورد با فساد ضرورت دارد اما نباید منجر به بیکار شدن کارگزاران غیرمرتبط با پرونده شود و این موضوع همیشه مورد سفارش مؤکد رئیس قضا بوده است.

ستایشی اضافه کرد: همچنین هفته گذشته اعلام شد حکم یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مفاسد اقتصادی تاریخ کشور که اقتصاد کشور را تحت تأثیر قرار داده بود صادر شد؛ بر اساس این حکم پرونده آقای رستمی صفا که یکی از ابربدهکاران بانکی بود به سرانجام قانونی رسید و نشان داد که قوه قضاییه مسامحه‌ای با فساد اقتصادی ندارد.

بسیج امکانات قوه قضاییه برای برگزاری راهپیمایی اربعین

سخنگوی قوه قضاییه در این نشست با گرامیداشت ایام اربعین حسینی(ع) از راهپیمایی اربعین به عنوان بزرگ‌ترین مراسم جمعی در طول تاریخ یاد کرد و گفت: بر اساس دستور رئیس قوه قضاییه این مجموعه همپای مردم مشتاق زیارت امام حسین(ع) به صورت همه‌جانبه برای رفع موانع شرکت مردم در این همایش بزرگ اقدام و تمامی امکانات خود را بسیج کرده است.

ستایشی تأکید کرد: البته اعلام شده است که هدایت و بسیج امکانات نباید موجب غفلت سایر بخش‌های قوه قضاییه در ایفای مسئولیت‌های قضایی باشد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای انقلاب اسلامی گفت: شهیدان رجایی و باهنر دو نماد از رهروان مکتب امام خمینی(ره) بودند که خدمت بی‌منت به مردم و تلاش خستگی‌ناپذیر برای حل مشکلات و حرکت به سمت تحقق عدالت را سرلوحه کار خود قرار داده بودند.

ستایشی گفت: فرا رسیدن این هفته را به دولتمردان قوه مجریه تبریک عرض می‌کنیم و دوام خدمت‌گزاری آنان به ملت ایران اسلامی و رفع مشکلات و تداوم حرکت در زدودن بسترهای فسادآمیز را آرزو داریم.

بخوانید  مرگ حدود ۵۰۰۰ نفر در تصادفات نوروز ۵ سال اخیر

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم؛

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *