0

سازمان جهانی بهداشت: جهان باید برای واکنش به همه‌گیری بعدی آماده باشد

به گزارش خبرنگار  اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تدروس ادهانوم؛ مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در ژنو گفت: اگرچه کووید-19 ممکن است دیگر یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی جهانی نباشد اما کشورها همچنان باید واکنش به این بیماری را تقویت کنند و برای همه‌گیری‌های آینده و سایر تهدیدها آماده شوند.

وی افزود: پایان وضعیت اضطراری کرونا به معنای پایان تهدید کرونا نیست؛ تهدید ظهور گونه دیگری که باعث موج‌های جدید بیماری و مرگ شود، همچنان وجود دارد. همچنین خطر ظهور یک عامل بیماری‌زای دیگر با پتانسیل مرگبارتر همچنان باقی است. اگر همه‌گیری بعدی در راه باشد ما باید آماده پاسخگویی قاطع، جمعی و عادلانه نسبت به آن باشیم.

تدروس گزارش داد که کشورها در زمینه پوشش همگانی بهداشت و سلامت، پیشرفت کرده‌اند و در حال حاضر حدود 477 میلیون نفر از آن بهره می‌برند اما برنامه ریزی برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی باید سرعت بیشتری پیدا کند.

وی تأکید کرد: کرونا نشان داد که 8 میلیارد نفر ـ اساساً همه افراد روی کره زمین ـ باید در مواقع اضطراری، بهتر مورد محافظت‌های بهداشتی قرار بگیرند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، مذاکرات در مورد قوانین جدید برای مقابله با بیماری‌های همه‌گیر در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال انجام است که باید توسط کشورهای عضو آژانس بهداشت سازمان ملل تصویب شود.

سازمان جهانی بهداشت به دنبال تقویت سیستم‌های سلامت جهان در برابر پاتوژن‌های (عوامل بیماری‌زا) جدید پس از همه گیری کرونا است که نزدیک به 7 میلیون نفر را کشته است.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  اژه‌ای مطلقاً قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *