0

در پاسخ به تسنیم مطرح شد: راه‌حل وزیر بهداشت برای رفع “مشکل کمبود پرستار”

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه آیین گرامیداشت مقام پرستار در دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر راهکار وزارت بهداشت برای کاهش کمبودهای نیروی انسانی در حوزه پرستاری اظهار کرد: ما کمبود نیروی پرستاری نداریم بلکه در زمینه استخدام آن‌ها مشکلاتی وجود دارد؛ ما وابسته به تعداد مجوزهای استخدامی که سازمان امور اداری و استخدامی صادر می‌کند، قادر به جذب نیرو هستیم. 

درخواست صدور مجوز استخدام 75000 نفر در وزارت بهداشت

وی افزود: وزارت بهداشت از سازمان امور اداری و استخدامی درخواست کرده بود که مجوز استخدام 75 هزار نفر را صادر کنند؛ با این وجود، 25 هزار مجوز استخدامی برای وزارت بهداشت صادر شد که 14 هزار نفر از آن‌ها پرستار هستند؛ اگر مجوز استخدام 75 هزار نفر نیروی انسانی به وزارت بهداشت داده شود، کمبودی در حوزه پرستاری نخواهیم داشت.

اجرای ناقص تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بهتر از عدم اجرای آن است!

عین‌اللهی در پاسخ به نارضایتی پرستاران از نحوه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیز گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سال 1387 تصویب شده بود و پس از 15 سال، در سال گذشته بالاخره این قانون اجرا شد. شاید اجرای ناقص این قانون بهتر از عدم اجرای آن باشد! زیرا وضعیت اجرای آن به مرور بهبود پیدا خواهد کرد.

پرداختی‌های تعرفه فعلاً علی‌الحساب است

وزیر بهداشت یادآور شد: پرداختی‌های قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری فعلاً به صورت علی‌الحساب بوده است و امیدواریم پرداخت تعرفه پرستاران بر اساس عملکرد خودشان به زودی انجام شود.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  پرهیز از روبوسی و دست دادن در دید و بازدیدهای نوروزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *