0

اوتاتوموماب

تصویر پیدا نشد !

اوتاتوموماب

Arzerra

نام عمومی: ofatumumab (OH fa TOO mue mab)
نام تجاری: آرزرا

آرزرا چیست؟

Arzerra ( ofatumumab ) یک آنتی بادی مونوکلونال است که بر عملکرد سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد. آنتی بادی های مونوکلونال ساخته می شوند تا فقط سلول های خاص بدن را هدف قرار دهند و از بین ببرند. این ممکن است به محافظت از سلولهای سالم در برابر آسیب کمک کند.

Arzerra برای درمان لوسمی لنفوسیتی مزمن (CLL). در برخی از بیماران ، داروی اوتاتوموماب با کلرامبوسیل یا با فلودارابین و سیکلوفسفامید برای درمان بیماران مبتلا به CLL عود می شود.

آریزرا گاهی بعد از آزمایش سایر داروها بدون موفقیت انجام می شود.

هشدارها

اگر فاکتورهای خطر خاصی برای هپاتیت B داشته باشید ، Arzerra می تواند باعث بازگشت این بیماری یا بدتر شدن آن شود ، که می تواند منجر به نارسایی کبد یا مرگ شود. برای بررسی عملکرد کبد به آزمایشات مکرر خون نیاز خواهید داشت.

آریزرا ممکن است باعث عفونت ویروسی جدی مغز شود که منجر به ناتوانی یا مرگ شود. در صورت تغییر در وضعیت ذهنی ، کاهش بینایی یا مشکل در گفتار یا راه رفتن ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

برای اطمینان از اینکه آزاررا اثرات مضر ایجاد نمی کند ، حتی پس از قطع استفاده از آن ، ممکن است سلول های خونی ، عملکرد کلیه و عملکرد کبد برای چندین ماه مورد آزمایش قرار بگیرند. هیچ مراجعه بعدی به پزشک خود را از دست ندهید.

قبل از دریافت آرزرا ، اگر به بیماری هپاتیت یا COPD شدید ، به پزشک خود بگویید.

قبل از مصرف این دارو

برای اطمینان از اینکه آریزرا برای شما بی خطر است ، اگر قبلاً این مشکل را داشته اید به پزشک خود بگویید:

 • یک عفونت فعال یا مزمن ؛
 • حالتی که برای آن از داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کرده اید. یا
 • هپاتیت B.

در صورت وجود هرگونه خطر ابتلا به هپاتیت B ، ممکن است لازم باشد از داروی ضد ویروسی استفاده کنید ، دستورالعمل های مربوط به دوز مصرفی پزشک را بسیار دقیق دنبال کنید.

قبل از شروع استفاده از Arzerra ، باید روی همه واکسن ها فعال باشید. اگر ظرف 4 هفته گذشته واکسن دریافت کرده اید به پزشک خود بگویید.

بخوانید  CIMETIDINE HYDROCHLORIDE از شرکت HOSPIRA

اگر باردار هستید و قصد باردار شدن را دارید به پزشک خود بگویید.

Ofatumumab ممکن است به نوزادی متولد شده آسیب برساند. از داده های کنترل بارداری

برای جلوگیری از بارداری هنگام استفاده از Arzerra

اگر در دوران بارداری از آزاررا استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هر پزشکی که از نوزاد جدید شما مراقبت می کند ، می داند که شما از این دارو در دوران بارداری استفاده کرده اید . قرار گرفتن در معرض اوتاتوموماب در رحم می تواند بر برنامه واکسیناسیون کودک شما در طی 6 ماه اول زندگی تأثیر بگذارد.

استفاده از آریزرا در دوران بارداری می تواند بر سیستم ایمنی نوزاد متولد شده تأثیر بگذارد. اگر باردار هستید و یا حین بارداری حین استفاده از این دارو به پزشک خود اطلاع دهید.

مشخص نیست که آیا اوتاتوموماب به شیر مادر منتقل می شود یا اینکه می تواند به نوزاد شیرخوار آسیب برساند. اگر کودک را با شیر مادر تغذیه می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

آرزرا چگونه داده می شود؟

آریزرا به عنوان تزریق داخل وریدی تجویز می شود. یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی این تزریق را به شما انجام می دهد. برای جلوگیری از واکنش به تزریق ممکن است داروهای دیگری به شما داده شود. شاید لازم باشد که حداکثر 2 ساعت قبل از شروع تزریق اوتاتوموماب از این داروها استفاده کنید.

پزشک شما آزمایش خون را انجام می دهد تا مطمئن شود شرایطی ندارید که از استفاده ایمن از Arzerra جلوگیری کند.

آریزرا معمولاً در یک چرخه درمانی 28 روزه تجویز می شود. ممکن است لازم باشد فقط در 1 یا 2 هفته اول هر چرخه از دارو استفاده کنید. برنامه دوز شما ممکن است با دوزهای بعدی تغییر کند. پزشک تعیین می کند که چه مدت شما را با ofatumumab معالجه کند.

آریزرا باید به آرامی تجویز شود و ممکن است یک بار تزریق چندین ساعت طول بکشد.

دستورالعمل های استفاده همراه با دارو را بخوانید و آنها را به دقت دنبال کنید. اگر همه دستورالعمل ها را نمی دانید از پزشک یا داروساز خود س Askال کنید.

فقط وقتی آمادگی تزریق را دارید آمپول را آماده کنید. اگر دارو ابری به نظر می رسد ، رنگ آن تغییر کرده یا ذرات آن وجود دارد ، از آن استفاده نکنید. برای داروی جدید با داروساز خود تماس بگیرید.

بخوانید  CEPHAPIRIN SODIUM از شرکت ABRAXIS PHARM

هنگام استفاده از Arzerra شما به آزمایش های پزشکی مکرر نیاز خواهید داشت و ممکن است دوز بعدی شما بر اساس نتایج به تأخیر بیفتد.

اگر تاکنون به هپاتیت B مبتلا شده اید ، استفاده از Arzerra باعث فعال شدن این ویروس یا بدتر شدن آن می شود. شما ممکن است به تکرار آزمایشات عملکرد کبد هنگام استفاده از این دارو و چندین ماه پس از قطع مصرف.

فقط یک بار از سوزن و سرنگ استفاده کنید و سپس آنها را در یک ظرف “تیز” ضد سوراخ قرار دهید. قوانین ایالتی یا محلی را در مورد نحوه دفع این ظرف دنبال کنید. آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

اگر دوز مصرفی را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟

در صورت عدم استفاده از قرار تزریق آریزرا ، برای دریافت راهنمایی با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

به دنبال فوریت های پزشکی باشید یا با شماره 1-800-222-1222 با شماره تلفن Poison Help تماس بگیرید.

هنگام دریافت Arzerra از چه چیزهایی باید اجتناب کنم؟

هنگام استفاده از آریزرا نباید واکسن دریافت کنید. برخی از واکسن ها ممکن است به خوبی کار نکنند و به طور کامل از شما در برابر بیماری محافظت نکنند. سایر واکسن ها ممکن است برای شما در هنگام استفاده از آریزرا ایمن نباشند. واکسنها شامل عکسهای جلوگیری از آنفلوانزا ، سرخک ، اوریون ، سرخچه (MMR) ، روتاویروس ، حصبه ، تب زرد ، واریسلا (آبله مرغان) و هرپس زوستر زونا ).

عوارض جانبی Arzerra

در صورت داشتن علائم واکنش آلرژیک به Arzerra ، از کمک فوری پزشکی استفاده کنید: کندوها ؛ تنفس سخت تورم صورت ، لب ها ، زبان یا گلو.

برخی از عوارض جانبی ممکن است هنگام تزریق یا حداکثر 24 ساعت بعد اتفاق بیفتد. اگر احساس سرگیجه ، خستگی ، حالت تهوع ، سبکی سر ، تب ، سرد شدن ، تعریق ، خارش یا داشتن بثورات پوستی ، سردرد ، عضله درد ، درد کمر درد معده ، ضربان قلب نامنظم ، تنگی قفسه سینه ، مشکل تنفس ، تورم و تحریک در شما گلو.

Ofatumumab ممکن است باعث عفونت جدی مغز شود که منجر به ناتوانی یا مرگ شود. اگر در گفتار ، فکر ، بینایی یا حرکت عضلات مشکلی دارید ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. این علائم ممکن است به تدریج شروع شده و به سرعت بدتر شوند.

بخوانید  ACETAMINOPHEN AND CODEINE PHOSPHATE از شرکت AM THERAP

اگر موارد زیر را دارید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

 • درد ، قرمزی ، تورم یا خارش در محل تزریق دارو ؛
 • درد قسمت فوقانی معده ، استفراغ ، از دست دادن اشتها ، زردی پوست یا چشم و احساس خوبی ندارید ؛
 • عفونت ریه – تب ، لرز ، سرفه همراه با مخاط ، درد قفسه سینه ، احساس تنگی نفس ؛
 • تعداد سلول های خونی پایین – تب ، لرز ، خستگی ، زخم های دهان ، زخم های پوستی ، کبودی آسان ، خونریزی غیرمعمول ، رنگ پریدگی پوست ، دستان سرد و پا ، احساس سبکی سر یا تنگی نفس ؛ یا
 • علائم تجزیه سلول تومور – خستگی ، ضعف ، گرفتگی عضلات ، حالت تهوع ، استفراغ ، اسهال ، fast یا ضربان قلب آهسته ، سوزن سوزن شدن در دست ها و پاها یا اطراف دهان.

اگر عوارض جانبی خاصی داشته باشید ، ممکن است درمان های سرطانی شما به تأخیر بیفتد یا برای همیشه قطع شود.

عوارض جانبی رایج Arzerra ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عوارض جانبی در هنگام تزریق ؛
 • تحریک در هنگام تزریق ؛
 • تب ، تعداد سلولهای خونی پایین ؛
 • علائم سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی ، عطسه ، گلو درد ؛
 • سرفه ، تنگی قفسه سینه ، مشکل تنفس ، عفونت ریه ؛
 • اسهال ، حالت تهوع ؛
 • بثورات یا
 • سردرد ، خستگی.

این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است عوارض جانبی را با شماره 1-800-FDA-1088 به FDA گزارش دهید.

چه داروهای دیگری بر آرزرا تأثیر می گذارد؟

درمورد سایر داروهای خود ، خصوصاً: به پزشک خود بگویید

 • داروهایی که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند مانند داروهای سرطان ، استروئیدها و داروها برای جلوگیری از رد پیوند اعضا.

این لیست کامل نیست. سایر داروها ممکن است با افاتوموماب تداخل داشته باشند ، از جمله داروهای تجویز شده و بدون نسخه ، ویتامین ها ، و محصولات گیاهی . همه تداخلات دارویی احتمالی در اینجا ذکر نشده است.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران