0

انتقاد از ورود واکسن HPV به برنامه واکسیناسیون کشوری/ توطئه دشمنان برای کاهش فرزندآوری در ایران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پروفسور محمداسماعیل اکبری امروز در همایش بزرگداشت روز ملی جمعیت در بیمارستان نجمیه تهران اظهار کرد: باروری، مرگ و مهاجرت در جمعیت کشور مؤثرند؛ باروری در ایران با تمام جهان تفاوت دارد زیرا باروری در کشور ما نکاحی است و به همین دلیل ازدواج جوانان مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و سعی دارند به هر روشی آن را کاهش دهند.

وی افزود: 44 درصد کودکان متولدشده در دنیا نکاحی نیستند اما تعداد موالید غیرنکاحی در کشور ما نزدیک به صفر است و به همین دلیل ازدواج مورد هجمه قرار گرفته است؛ بنابراین باید دغدغه همه مسئولین، افزایش آمار ازدواج جوانان باشد.

مشاور عالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: در بخشنامه وزارت بهداشت اعلام شده که واکسن HPV (ویروس پایپلومای انسانی که برخی از گونه‌های آن باعث بروز زگیل تناسلی می‌شود) را وارد برنامه واکسیناسیون عمومی کشور کنیم. این مسئله علاوه بر اینکه جنبه اقتصادی دارد، بدان معناست که دختران 9 تا 11 ساله این واکسن را دریافت کنند و بعد با فرهنگ‌سازی‌ که دشمنان کرده‌اند، خیال نوجوانان راحت باشد که حالا که واکسن را تزریق کرده‌اند می‌توانند رابطه جنسی داشته باشند.

وی با بیان این که برخی در حال عددسازی درباره نرخ باروری و جمعیت هستند که باعث می‌شود تصور اشتباهی نسبت به وضعیت جمعیت کشور ایجاد شود، تصریح کرد: یک هجمه ناجوانمردانه‌ قدرتمند از سوی جهان علیه جمعیت ایران شروع شده که پیشینه حداقل 70 ساله دارد. ما در هیچ جنگی شکست نخوردیم و ایرانی بودن‌مان را حفط کردیم اما امروز دشمن نقطه‌ای را مورد هجمه قرار داده که همان جمعیت است و اگر آگاه نباشیم دچار مشکل خواهیم شد.

بخوانید  تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در اختیار ستادهای استانی

اکبری متذکر شد: در کشورهایی مانند روسیه و فرانسه، رؤسای جمهور ریاست موضوع جمعیت را بر عهده دارند و در این سطح به جمعیت بها می‌دهند؛ در کشور ما مقام معظم رهبری بارها مسئله جمعیت را به مسئولان گوشزد کرده‌اند و ما بیشترین قوانین را در حوزه جوانی جمعیت داریم اما با کمترین میزان اجرا در کشور مواجه هستیم.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *