0

امیدوارم امسال رشد تولید کالاهای سلامت محور فزونی یابد

وزیر بهداشت در پیام نوروزی:

وزیر بهداشت، در پیام نوروزی، ابراز امیدواری کرد در سال نو؛ رشد تولید کالاهای سلامت محور اعم از دارو، تجهیزات پزشکی فزونی یابد.

به گزارش خبرگزاری آنا، در متن پیام نوروزی بهرام عین‌اللهی، آمده است: سال جدید را که رهبر حکیم انقلاب اسلامی، سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری فرمودند، به ملت شریف ایران و جامعه خدوم سلامت تبریک عرض می‌نمایم. امید دارم که تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن، فرصتی مغتنم برای اعتلای روحی و معنوی همگان به ویژه خانواده بزرگ سلامت فراهم کند. از همکارانم در نظام سلامت می‌خواهم تا در سالی که پیش رو است، در لبیک به تدبیر مقام رفیع ولایت، با همه توان و امکانات به ویژه با تکیه بر دانش و فناوری بومی، به رشد کمی و کیفی تولید کالاها و خدمات سلامت محور اهتمامی شایسته ورزند.

خداوند متعال را سپاس می گزارم که با عنایت رهبر معظم انقلاب، حمایت رئیس جمهور مردمی، مجاهدت خالصانه همکاران بلند همتم در وزارت بهداشت و به برکت خون‌های پاک شهدای مدافع سلامت، در سالی که گذشت، افتخارات پرشماری از حماسه مهار کرونا تا بیمه همگانی، از احداث ۲۰۰۰ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت تا افزایش ۱۰ درصدی شمار تخت‌های بیمارستانی و از تأسیس صندوق بیماری‌های خاص تا رایگان شدن بستری بیماران سه استان در پوشش نظام ارجاع و از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تا خودکفایی در تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز و از افزایش ۴۳ درصدی تولید کالاهای سلامت محور تا ارتقای ۷ رتبه‌ای جایگاه ایران در نظام نوآوری جهانی رقم خورد و با تکیه بر آنها نظام سلامت جمهوری اسلامی توانست گام‌هایی استوار در مسیر «عدالت و تعالی سلامت» بردارد و به رغم تحریم‌های ظالمانه استکبار به جایگاه سزاوار خود در منطقه و جهان برسد.

بخوانید  شعبات بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی تاسیس می‌شوند

اکنون بر آستان اشارت نوروز و بشارت رمضان، دست نیاز به سوی آن بی نیاز بر می آورم و از خداوند متعال می‌خواهم که در سال نو توفیق ما را در رشد تولید کالاهای سلامت محور اعم از دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر محصولات زیستی فزونی بخشد و از این رهگذر مسیر آسان سازی، ارزان سازی و برابر سازی دسترسی مردم عزیز به خدمات سلامت را هموار نماید.

منبع : خبرگزاری آنا

برچسب‌ها:

نظرات کاربران