0

اعلام آمادگی روسیه برای همکاری درخصوص جلوگیری از “کاهش تراز آب دریای خزر”

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی ذوالجودی با اشاره به سخنان اخیر علی سلاجقه؛ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره کاهش تراز دریای خزر اظهار کرد: روسیه پیام داده که آماده همکاری بیشتر با ایران در زمینه مسائل این حوزه هستیم.

پیش از این سلاجقه گفته بود که کاهش ورودی‌های دریای خزر از سوی کشورهای همسایه را شاهد هستیم؛ مخصوصاً ورودی رود ولگا بسته شده است. از طرفی میزان بارش در کل حوزه آبخیز دریای خزر کاهش یافته است. ورودی دریای خزر کاهش یافته و تراز آب دریا در حال پایین رفتن است و در برخی آمار اعلام شده که قریب یک‌متر در 4 ـ 5 سال اخیر دریا عقب‌نشینی داشته و در سال به طور میانگین دریای خزر 20 سانتی‌متر عقب‌نشینی می‌کند.

وی ادامه داد: در کنار کارهای حوزه محیط زیست، در دیپلماسی نیز موفق بوده‌ایم و معتقدیم خیلی از مشکلات محیط زیست را می‌توانیم از طریق تعامل با دیگر کشورها و همکاری کشورهای همسایه حل کنیم.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: در سازمان محیط زیست آمده‌ایم که راهکار تعیین کنیم و قصدمان همراهی با توسعه همه جانبه کشور است. تلاش ما بر این است همراه با برنامه‌های دولت و سیاست‌های نظام پیش برویم.

ذوالجودی خاطرنشان کرد: در موضوع توسعه مکران یکسری مسائل محیط زیستی وجود داشت که همراه شدیم و برای رفع مشکلات راهکار دادیم.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  هشدار وزارت بهداشت به مادران باردار درباره زایمان تقویمی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *