0

اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی به‌مثابۀ اقدامی انقلابی است

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امروز، روز کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی است، گفت: اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی به‌مثابۀ اقدامی انقلابی است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهرام عین‌اللهی پنج‌شنبه ٩ شهریور در آیین بهره‌برداری از ایستگاه مترو شهدای عادل‌آباد شیراز، از مسئولان استان فارس بابت همت و تلاش شبانه‌روزی تقدیر و بیان کرد: حضور نماینده دولت در استان‌ها تنها یک پیام دارد و آن هم تقدیر از تلاش مدیران است.

وی با بیان اینکه امروز، روز کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی است، تصریح کرد: اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی به‌مثابۀ اقدام انقلابی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه همه مسئولان پرتلاش موجب سربلندی دولت هستند، گفت: بر همه مسئولان واجب است که در شرایط تحریم اقتصادی، جهادی کار کنند و این جهادی کار کردن تنها مختص مدیر و مسئول نیست که وظیفه همگانی است.

عین‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: همه تصور می‌کنند که تنها وزارت بهداشت باید عامل ایجاد سلامت باشد در حالی که عوامل مختلفی در این مهم نقش دارند و پروژه‌های شهرداری شیراز که در این مراسم تشریح شد نیز در راستای سلامت‌آفرینی بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: ساخت جاده و اتوبان مطلوب، حمل و نقل عمومی و … در ایجاد سلامت اثرگذار است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی دستاورد‌های خوبی در حوزه‌های مختلف به ویژه سلامت ایجاد شده است، گفت: افزایش امید به زندگی، کنترل بیماری‌های واگیردار، کاهش مرگ و میر مادران باردار و نوزادان و… در سایه انقلاب اسلامی ایجاد شد.

بخوانید  سپاه: مجازات پشیمان‌کننده صهیونیست‌ها تحقق خواهد یافت

عین‌اللهی اضافه کرد: در حوزه درمان نیز با توجه به افزایش سه برابری جمعیت، اما در تمام رشته‌های تخصصی دارای متخصص هستیم و امکان درمان تمام بیماری‌ها در خود کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه اگر امروز خارج از ایران سفر کنیم، عظمت این کشور بیشتر درک می‌شود، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران یک کشور قدرتمند و توانمند با نیرو‌های انسانی متعهد و متخصص است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تصریح بر این نکته که امروز قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران از قدرت سخت آن بیشتر است، افزود: در کربلا دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی کرده‌ایم و اساتید ما در آن مرکز مشغول امر آموزش و درمان هستند.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: متاسفانه فضای مجازی با سخن باطل و نکات کاذب سعی در انعکاس و تبلیغات منفی موفقیت‌های جمهوری اسلامی دارد که امید است با تبلیغات وسیع رسانه‌های داخلی، شاهد انعکاس فعالیت‌ها و قدرت عظیم کشور باشیم.

وی تصریح کرد: امروز در فعالیت‌های پژوهشی رتبه علمی ایران از ۱۶ به ١٥ افزایش یافته، ٧٠ درصد در دانش بنیان رشد داشته‌ایم، حدود ٩٩ درصد دارو‌های کشور در داخل تولید می‌شود، ۶۷ دانشگاه و دانشکده، ٢٢ هزار عضو هیئت علمی،٢٧٠ هزار دانشجو و ٨٥٠ مرکز تحقیقاتی فعال داریم که همه این‌ها جزو دستاورد‌های انقلاب است 

وزیر بهداشت گفت: در راستای افزایش علاقه‌مندی به توانمندی بیشتر اساتید و دانشمندان نیز بحث تمام وقتی آن‌ها را به شکل عملی پشتیبانی کرده‌ایم. تعرفه پزشکی اساتید تمام وقت با بخش خصوصی یکسان شده نیز مالیات‌ها کاهش یافته و سقف پرداخت کم شده است.

بخوانید  مصوبات بیست و هفتمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی اعلام شد

عین‌اللهی در خاتمه تصریح کرد: استعداد در فارس زیاد است، چرا که فارس و شهر شیراز خود یک استان و شهر ملی است.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران