0

۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت‌ هستند/ لزوم توسعه بیمه‌های تکمیلی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی رضایی درباره توسعه پوشش درمان در کشور اظهار کرد: گستردگی پوشش بیمه سازمان بیمه سلامت در جمعیت کشور، وضعیت مناسبی دارد به طوری که پوشش بیمه‌ای در سازمان بیمه سلامت بیش از 95 درصد است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 45 میلیون و 600 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود: از این جمعیت حدود 17 میلیون و 500 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه همگانی، حدود 20 میلیون نفر تحت پوشش صندوق روستاییان و عشایر، 2 میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش صندوق سایر اقشار و‌ 5 میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش صندوق کارکنان دولت هستند.

وی تصریح کرد: علاوه بر پوشش جمعیتی، عمق بسته خدمات هم مهم است؛ البته در کنار دسترسی فیزیکی به خدمات، باید به هزینه‌ و کیفیت نیز توجه کرد بنابراین می‌توان گفت که بیمه‌های پایه تا حدودی این دسترسی به کیفیت را فراهم کرده‌اند، اما کافی نیست.

رضایی تاکید کرد: می‌توان عمق پوشش خدمات توسط بیمه‌های پایه را افزایش داد؛ در این راستا در سال جدید چندین بسته خدمتی به بیمه‌های پایه اضافه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به خدمات ناباروری، صندوق بیماران خاص و توان بخشی اشاره کرد اما همچنان بار قابل توجهی از هزینه‌ها به بیماران تحمیل می‌شود.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای حل این مسئله توسعه بیمه‌های تکمیلی مهم است.

وی ادامه داد: اجرای طرح دارویار، پوشش خدمات توان بخشی، ناباروری و بیماران صعب‌العلاج براساس سامانه‌های نسخه الکترونیکی اتفاق افتاد، در حال حاضر کمتر از 1.5 میلیون نفر بیمه نشده در کشور زندگی می‌کنند که البته این آمار سیال است.

بخوانید  آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۲۸ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته

رضایی افزود: برای پوشش سه دهک اول جامعه در قانون بودجه امسال منابع اعتباری خوبی اختصاص پیدا کرد اما برای سال آینده و برای حمایت‌های بیمه‌ای از دهک های دیگر، دولت باید تدابیر ویژه در نظر  بگیرد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *