0

کاروان بهداشت و درمان اربعین ۱۴۰۲ بدرقه شد

آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان در بوستان ولایت برگزار شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان، صبح امروز شنبه در بوستان ولایت برگزار شد.

در این مراسم، تیم‌های بهداشت و درمان برای خدمت به زائران اربعین ۱۴۰۲ راهی مناطق محل تردد و راهپیمایی زائران اربعین شدند.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت به همراه جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور، کاروان بهداشت و درمان را بدرقه کردند. ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تیم‌های وزارت بهداشت، در مرز‌های جغرافیایی کشور انجام می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین گفت: با توجه به تجربه سال گذشته پیش بینی‌هایی را انجام دادیم که بتوانیم وضعیت مناسبی را از نظر بهداشت و درمان زائران حسینی ایجاد کنیم.

عین‌اللهی از تجهیز یک بیمارستان در پایانه شلمچه خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ۸۰ درصد زائران ما از دو مرز شلمچه و مهران عازم کربلا می‌شوند یک مرکز بیمارستانی دیگر هم در پایانه مهران تأسیس کردیم.

وزیر بهداشت گفت: در مرز خسروی یک طبقه مرکز درمانی مجهز آماده کردیم و مراکز عقبه بیمارستانی هم در ایلام، آبادان و خرمشهر در آماده باش تا خدمات کاملی به زائران اربعینی ارائه بدهند.

وی از اعزام ۳۷۰ دستگاه آمبولانس به منطقه برای خدمت رسانی به زائران خبر داد و افزود: علاوه بر آن ۳۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس ۱۳ تخته به عنوان بیمارستان‌های متحرک، پیش بینی شده است.

بخوانید  نحوه صحیح نگهداری دارو

عین‌اللهی با اشاره به گرمای هوای، گفت: به زائران توصیه می‌کنیم پیاده‌روی خود را صبح زود یا شب هنگام انجام دهند تا دچار گرمازدگی نشوند.

وزیر بهداشت از حضور ۱۳ هزار نیروی کادر درمان برای خدمت به زائران اربعین خبر داد و افزود: برای اولین بار امکان اعمال جراحی پزشکان ایرانی در بیمارستان‌های عراقی فراهم شده تا اگر نیاز شد مورد استفاده قرار بگیرند.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران