0

پیشرفت در ارائه خدمات پرستاری با تکیه بر تکنولوژی نوین

معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد؛

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در دوران کووید ۱۹، شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ارائه خدمات پرستاری نوین فعالیت خود را آغاز کردند و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در راه‌اندازی این مراکز داشتیم. 

عباس عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: با ظهور فناوری‌های نوین، بیماران از پزشکان و پرستاران نسبت به قبل، انتظارات بیشتری دارند؛ چراکه حجم خدمات رسانی با سرعت سرسام‌آوری افزایش یافته است. 

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه تعریف یا تصویرعمومی که مردم یا حتی همکاران حوزه سلامت از پرستاری داشتند این بود که پرستار فقط می‌تواند در بیمارستان خدمات ارائه دهد در حالی که در دنیا از ظرفیت کادر درمانی به اشکال مختلف استفاده می‌شود، افزود: مدل سنتی استفاده از کادر پرستاری استفاده از پرستار در منزل است؛ اما در دوران کووید ۱۹، شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ارائه خدمات پرستاری نوین فعالیت خود را شروع کردند و خوشبختانه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نیز در تأسیس این مراکز داشتیم.

وی عنوان کرد: اغلب این شرکت‌ها در ارائه خدمت تسهیل‌گر هستند یا نقش واسطه‌گر را بازی می‌کنند. 

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قطعا ورود نوظهورهوش مصنوعی نقش مهمی در آینده سلامت کشور دارد، تأکید کرد: می‌توانیم با شناخت امکانات، ظرفیت‌ها و نیاز‌هایی که در حوزه پرستاری وجود دارد از این فناوری نوین استفاده کنیم. 

عبادی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های معاونت وزارت بهداشت، توسعه خدمات پرستاری در جامعه است گفت: در حال حاضر ظرفیت‌ها و برنامه‌هایی با کمک شرکت‌های دانش بنیان طراحی شده است که مراقبت در منزل و مراقبت تسکینی خارج از چارچوب‌های بیمارستانی را شامل می‌شود.

بخوانید  هیچ تبعیضی در تبدیل وضعیت نیرو‌های وزارت بهداشت وجود ندارد

عبادی افزود: این خدمات پرستاری می‌تواند با کیفیت، ارزان‌تر و قابل رصد به بیماران ارائه شود؛ البته با توجه به ظرفیت‌هایی که شرکت‌های دانش‌بنیان دارند و برخی همکاران علاقه‌مند نشان داده‌اند می‌توانیم کیفیت این خدمات را ارتقای بیشتری دهیم. 

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: برخی استارت‌آپ‌ها درحوزه مراقبت در منزل با کیفیت بالایی در حال ارائه خدمات هستند. خوشبختانه همکاران پرستار و سرمایه‌گذاران خارج از حوزه سلامت نیز به این حوزه ورود پیدا کرده‌‌‌‌‌‌‌اند، اما بخش نظارت که باید پررنگ‌تر شود و قطعا در آینده خیلی زود شاهد اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مراقبت در منزل را شاهد خواهیم بود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران