0

پزشکان گاهی مقصر سرگردانی بیماران هستند/ دارو‌های تخصصی داخل کشور تولید می‌شود

یک نماینده مجلس در گفتگو با آنا

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی: متاسفانه پزشکان تمایل به مصرف دارو‌های خارجی دارند و این موضوع مشکل ساز شده است

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا،همایون سامه یح در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: با توجه به اینکه فناوری‌های نوین، استارت آپ ها، شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، در حوزه پزشکی بسیار قدرتمند هستیم وبسیاری از دارو‌هایی که به صورت تخصصی از خارج از کشور وارد می‌شد، درحال حاضر در ایران تولید می‌شود. 

 عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه پزشکان تمایل به مصرف دارو‌های خارجی دارند و این موضوع مشکل ساز شده است 
وی با اشاره به اینکه پزشک، چون اثربخشی داروی خارجی را دیده است حاضر نیست برای بیمار ریسک کند و داروی ایرانی و تولید داخل را امتحان کند گفت: در حالی که اثربخشی داروی ایرانی و تولید داخل در بسیاری مواقع همانند دارو‌های خارجی هست.

سامه یح با بیان اینکه در یک چرخه معیوب در درمان مانده ایم افزود: پزشک به بیمار می‌گوید داروی ایرانی خوب نیست و داروی خارجی تهیه کند، داروخانه، فقط داروی ایرانی دارد و بیمار مستاصل به دنبال دارو‌های نایاب است. در حالی که پزشک می‌داند چه دارو‌هایی در کشور نایاب است و تولید داخل همان دارو با چه کیفیتی موجود است.

بخوانید  آمار مبتلایان به کرونا در کشور روندی کاهشی دارد

نظرات کاربران