0

وزیر بهداشت وارد عراق شد/ بازدید بازرسان وزارت بهداشت از ۵۰۰ موکب در عراق

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزیر بهداشت به منظور بازدید از امکانات بهداشتی و درمانی در خدمت رسانی اربعین و دیدار با مقامات عراقی، صبح روز گذشته وارد استان نجف اشرف کشور عراق شد.

بهرام عین اللهی به همراه دکتر محمد الغزالی، مدیرعامل سلامت عمومی استان نجف و حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از موکب درمانی غدیر در جوار حرم مطهر حضرت علی(ع) نجف بازدید کرد.

موکب درمانی غدیر با حضور بیش از 100 پزشک عمومی، متخصص، فوق تخصص و پرستار از دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیش از 40 تخت در نجف اشرف مشغول خدمت رسانی به زائران اربعین است.

براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تیم بهداشت محیط اعزام شده از سوی وزارت بهداشت به کشور عراق، 625 مورد بازرسی کلی، 525 مورد بازرسی از موکب‌های موادغذایی و اسکان زائرین، 100 مورد بازرسی درمانگاه و 613 مورد کلرسنجی منابع آب انجام داده است.

براساس این گزارش، تعداد موکب و درمانگاه با عرضه غذا در ظروف یکبار مصرف مناسب 612 مورد، تعداد موکب و درمانگاه با عرضه نوشیدنی گرم در ظروف یکبار مصرف مناسب 612 مورد و تعداد موکب‌های با تهیه و توزیع غذا با درجه حرارت مناسب، 512 مورد، محاسبه شده است.

بهداشت و درمان , وزارت بهداشت , بهرام عین‌اللهی , کشور عراق , اربعین ,

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  ️اراک قرمز شد / تعطیلی یک هفته‌ای مدارس ۴ شهرستان استان مرکزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *