0

وزرای بهداشت ایران و کوبا بر تجارت بدون دلار توافق کردند

وزرای بهداشت ایران و کوبا، بر همکاری‌های مشترک در حوزه ارتقای سلامت، خودمراقبتی، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر و تبادل محصولات سلامت محور مبتنی بر سیاست تجارت بدون انتقال دلار توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان و آنخل پورتال میراندا، وزیر بهداشت کوبا در حاشیه مجمع جهانی سلامت در ژنو سوئیس با یکدیگر ملاقات کردند.

وزیر بهداشت کشورمان که برای شرکت در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت در ژنو سوئیس حضور دارد، در دیدار وزیر بهداشت کوبا گفت: کوبا کشوری انقلابی است، مردم ما این کشور را به خوبی می‌شناسند و به آن علاقه دارند.

وی افزود: روابط ایران و کوبا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره مناسباتی نزدیک و سازنده بوده و این همکاری در حوزه تولید واکسن و مهار کرونا مؤثر و مثال زدنی بوده است.

عین اللهی افزود: امیدواریم ارتباطات مؤثری بین شبکه‌های بهداشتی دو کشور که از برخی نقاط مشترک برخوردارند، شکل گیرد.

در این دیدار خوزه آنخل پورتال میراندا وزیر بهداشت کوبا نیز خواستار تبادل فناوری‌های سلامت به ویژه فناوری تولید واکسن با ایران شد.

وزیر بهداشت کوبا گفت: کوبا از همکاری با جمهوری اسلامی در حوزه‌های بهداشت، پیشگیری، درمان، دارو و تجهیزات پزشکی استقبال می‌کند.

هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت از ۳۱ اردیبهشت با حضور نمایندگانی از ۱۹۴ کشور جهان در ژنو مقر اروپایی سازمان ملل متحد برگزار شده است.

بخوانید  تصمیم برای تعطیلی کلاس های حضوری مدارس و دانشگاه ها برعهده چه کسی است؟
برچسب‌ها:

نظرات کاربران