هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره پایان نیافتن کرونا

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره پایان نیافتن کرونا

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره پایان نیافتن کرونا

باشگاه خبرنگاران جوان :

به نقل از دیلی‌میل، سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد که جهان به طور فزاینده‌ای نسبت به انتقال کووید بی تفاوت است، حتی با وجود گزارش کمترین مجموع مرگ و میر هفتگی از زمان شروع همه گیری نباید چنین برداشتی شود که همه گیری این بیماری کاهش یافته است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که هنوز برای عقب‌نشینی از برخی آزمایش‌ها و نظارت‌های کووید خیلی زود است.

به نظر می‌رسد همه گیری کووید-۱۹ رو به پایان است؛ تعداد بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در سرتاسر جهان نیز در حال کاهش است و حتی افرادی مانند آنتونی فائوچی می‌گویند که ایالات متحده ممکن است مرحله‌های سخت را پشت سر گذشته باشد، اما برخی از چهره‌های کلیدی در سازمان جهانی بهداشت (WHO) همچنان هشدار‌های جدی را صادر می‌کنند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: «اگرچه مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در حال کاهش است، اما ما هنوز عواقب بلندمدت ابتلا به عفونت را در کسانی که زنده می‌مانند درک نمی‌کنیم».

در حالی که بسیاری از کشور‌های جهان در حال لغو اقدامات پیشگیرانه و تلاش برای بازگشت به حالت عادی هستند، سازمان جهانی بهداشت تاکید می‌کند که همه‌گیری کرونا هنوز پایان نیافته است.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان
بخوانید  کاهش آمار فوت مبتلایان به کرونا نسبت به دیروز
به بالای صفحه بردن