0

مدیریت در نظام سلامت به معنای آمادگی شبانه‌روزی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، تلاش و حضور در میدان توأم با کار تیمی را از ضروریات مدیریت در عرصه سلامت عنوان کرد و گفت: شفافیت در نقش‌ها و حد و مرز در اختیارات از مؤلفه‌های مهم مدیریت نوین است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهروز رحیمی در جلسه هم‌اندیشی با رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک، اثرپذیری و اثرگذاری در مدیریت نوین نظام سلامت را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: مدیریت در نظام سلامت به معنای آمادگی شبانه‌روزی است.

رحیمی از مسئولیت‌پذیری و باورپذیری در مدیریت به‌عنوان عوامل بروز خودباوری در سازمان یاد کرد و افزود: فرصت دادن به جوانان و تسهیل‌گری در مسیر رشد آنان برای آینده کشور بسیار مهم است.

وی تفویض اختیار در مدیریت را معادل با تفویض اعتبار قلمداد کرد و گفت: تفویض اختیار در مدیریت موجب هویت‌سازی و جانشین پروری مدیران شایسته در سازمان می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تأکید بر اهمیت اعتماد به‌عنوان عاملی مهم در کار تیمی، تصریح کرد: شفافیت در نقش‌ها و حدومرز در اختیارات از مؤلفه‌های مهم مدیریت نوین است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فاکتور‌های خودکنترلی در جریان ارائه خدمت، مسیر موفقیت سازمان را تسهیل می‌کند، تاکید کرد: مشارکت نیروی انسانی در تصمیم‌گیری و نقش‌آفرینی آن‌ها در اجرای اهداف سازمان باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد.

رحیمی در پایان بیان کرد: با وجود خادمان مردم در حوزه سلامت، جریان امیدآفرینی در جامعه برقرار است.

بخوانید  برگزاری دومین رویداد «ایده بازار سلامت»
برچسب‌ها:

نظرات کاربران