0

فیلم/ ناگفته‌‌هایی از چگونگی “اهدای عضو بیماران مرگ مغزی” در بیمارستان مسیح دانشوری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شاید سخت‌ترین تصمیم زندگی یک انسان، زمانی باشد که بخواهد رضایت بدهد تا قلب عزیزترین فرد زندگی‌اش در کالبد انسانی دیگر بتپد و اعضای بدنش، به فردی دیگر زندگی ببخشد؛ اما ایثار و فداکاری خانواده‌های ایرانی برای زندگی بخشیدن به هموطنان‌‌شان، در کنار تلاش متخصصان کشورمان باعث شده که نام کشورمان ایران، در صدر جدول پیوند و اهدای عضو خاورمیانه بدرخشد.

واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1383 با هدف نجات جان بیماران نیازمند به عضو در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری شروع به کار کرده است.

این مرکز با تحت پوشش قرار دادن بیش از 6 میلیون نفر جمعیت استان تهران در 57 بیمارستان نقش پررنگی در ارتقای شاخص اهدا و پیوند اعضا ایفا کرده است به طوری که از ابتدای شروع به کار این واحد دانشگاه از سال 1383، بالغ بر 2220 مورد مرگ مغزی به مرحله اهدای عضو رسیده‌اند.

بیمارستان دکتر مسیح دانشوری یکی از بیمارستان‌های شاخص پیوند عضو ایران است و دستاوردهای چشمگیری در زمینه پیوند اعضا داشته است که مشروح این دستاوردها را در قالب ویدئویی کوتاه در ادامه مشاهده می‌کنید:

 

.

 

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

بخوانید  تسهیل شرایط صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایرانی به عراق

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *