0

فلوسیکلوین f 18

تصویر پیدا نشد !

فلوسیکلوین f 18

آکسومین (داخل وریدی)

نام عمومی: fluciclovine f 18 (floo-SIK -loe-veen F 18) (مسیر داخل وریدی)

پزشکی بررسی شده توسط Drugs.com. آخرین بار در 8 آوریل 2021 به روز شد.

نام (های) تجاری که معمولاً استفاده می شود

در ایالات متحده

 • آکسومین

اشکال دارویی موجود:

 • راه حل

کلاس درمانی: عامل تشخیصی ، تصویربرداری رادیودارو

موارد استفاده برای Axumin

تزریق Fluciclovine F 18 برای کمک به تشخیص سرطان مکرر پروستات استفاده می شود. این روش برای روشی به نام اسکن گسیل پوزیترون (PET) برای تشخیص تومورها استفاده می شود.

Fluciclovine F 18 یک داروی رادیویی است. رادیو داروها عوامل رادیواکتیو هستند که ممکن است برای یافتن و معالجه برخی بیماری ها یا بررسی عملکرد اعضای بدن مورد استفاده قرار گیرند.

این دارو فقط توسط یک پزشک یا تحت نظارت مستقیم پزشک آموزش دیده در زمینه پزشکی هسته ای تجویز می شود.

قبل از استفاده از Axumin

در تصمیم گیری برای استفاده از تست تشخیصی ، خطرات این آزمایش باید درمقابل نتیجه مثبت ارزیابی شود. این تصمیمی است که شما و پزشک اتخاذ خواهید کرد. همچنین موارد دیگر ممکن است بر نتایج آزمایش تأثیر بگذارد. برای این آزمون موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

آلرژی

اگر تاکنون واکنش غیرمعمول یا آلرژیک به این دارو یا سایر داروها داشته اید ، به پزشک خود بگویید. همچنین اگر انواع دیگری از آلرژی مانند غذاها ، رنگها ، مواد نگهدارنده یا حیوانات را دارید ، به متخصص بهداشت خود اطلاع دهید. برای محصولات بدون نسخه ، برچسب یا مواد بسته بندی را با دقت بخوانید.

بخوانید  AKNE-MYCIN از شرکت BAUSCH

اطفال

مطالعات مناسبی در مورد ارتباط سن با اثرات تزریق فلوسیکلوین F 18 در جمعیت کودکان انجام نشده است. ایمنی و کارآیی مشخص نشده است.

سالمندان

مطالعات مناسب انجام شده تا به امروز مشكلات خاص سالمندان را نشان نداده است كه مي تواند سودمندي تزريق فلوسيكلووين F 18 را در افراد مسن محدود كند.

شیردهی

هیچ مطالعه کافی در مورد تعیین خطر نوزاد در هنگام استفاده از این دارو در دوران شیردهی در زنان وجود ندارد. قبل از مصرف این دارو هنگام شیردهی ، مزایای بالقوه را در مقابل خطرات احتمالی بسنجید.

تداخل با داروها

اگرچه بعضی از داروها به هیچ وجه نباید با هم استفاده شوند ، اما در موارد دیگر حتی در صورت ایجاد تعامل ممکن است از دو داروی مختلف استفاده شود. در این موارد ، پزشک شما ممکن است بخواهد دوز دارو را تغییر دهد ، یا اقدامات احتیاطی دیگر لازم است. اگر داروی دیگری با نسخه یا بدون نسخه (بدون نسخه (OTC)) مصرف می کنید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

تعاملات با غذا / تنباکو / الکل

از آنجا که ممکن است تداخل ایجاد کند ، برخی از داروها نباید در زمان خوردن غذا یا خوردن انواع خاصی از غذا استفاده شوند. استفاده از الکل یا تنباکو به همراه داروهای خاص نیز ممکن است باعث ایجاد تداخل شود. با پزشک خود در مورد استفاده از دارو با غذا ، الکل یا دخانیات مشورت کنید.

استفاده مناسب از Axumin

پزشک یا متخصص بهداشت آموزش دیده این دارو را به شما می دهد. این دارو از طریق سوزنی که در یکی از رگهای شما قرار گرفته دقیقاً قبل از انجام اسکن PET تجویز می شود.

بخوانید  AMINOPHYLLINE از شرکت VANGARD

حداقل 1 روز قبل از اسکن PET از انجام تمرینات مهم خودداری کنید.

حداقل 4 ساعت قبل از دریافت این دارو چیزی نخورید یا بنوشید (به غیر از مقدار کمی آب برای مصرف سایر داروها).

حداقل 1 ساعت پس از اسکن PET باید فوراً و حتی المقدور ادرار کنید.

هشدارها هنگام استفاده از Axumin

هشدارها

بسیار مهم است که پزشک هنگام دریافت این دارو از نزدیک شما را کنترل کند با این کار پزشک می تواند ببیند که دارو به درستی کار می کند یا خیر و تصمیم می گیرد که آیا همچنان به دریافت آن ادامه می دهید.

این دارو ممکن است واکنشهای آلرژیک جدی از جمله آنافیلاکسی ایجاد کند. آنافیلاکسی نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. جدی ترین نشانه های این واکنش تنفس بسیار سریع یا نامنظم ، نفس نفس زدن یا غش کردن است. علائم دیگر ممکن است شامل تغییر در رنگ پوست صورت ، ضربان قلب یا ضربان قلب بسیار سریع اما نامنظم ، تورم های مانند کهیر روی پوست و پف یا تورم پلک ها یا اطراف چشم باشد. در صورت بروز این عوارض ، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

هنگام دریافت این دارو ، در معرض تابش قرار خواهید گرفت. اگر در این مورد س questionsالی دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض جانبی اکسومین

همراه با اثرات مورد نیاز ، یک دارو ممکن است برخی اثرات ناخواسته ایجاد کند. اگرچه همه این عوارض جانبی ممکن است رخ ندهد ، اما در صورت بروز ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشند.

بخوانید  BIMATOPROST از شرکت LUPIN LTD

در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی زیر بلافاصله با پزشک یا پرستار خود مشورت کنید

بروز مشخص نیست

 • سرفه
 • مشکل در بلعیدن
 • سرگیجه
 • ضربان قلب سریع
 • کهیر ، خارش یا بثورات پوستی
 • پف یا تورم پلک ها یا اطراف چشم ، صورت ، لب ها ، گلو یا زبان
 • تنگی در سینه
 • مشکل تنفس
 • خستگی یا ضعف غیرمعمول

برخی از عوارض جانبی ممکن است رخ دهد که معمولاً نیازی به مراقبت پزشکی ندارند. با سازگاری بدن با دارو ، این عوارض جانبی ممکن است از بین بروند. همچنین ، متخصص مراقبت های بهداشتی شما ممکن است بتواند در مورد راه های پیشگیری یا کاهش برخی از این عوارض جانبی به شما بگوید. در صورت ادامه یا آزار دهنده بودن عوارض جانبی زیر ، یا اگر در مورد آنها سوالی دارید با متخصص بهداشت خود مشورت کنید:

نادر

 • تغییر در طعم و مزه
 • از بین رفتن طعم و مزه
 • قرمزی یا درد در محل تزریق

سایر عوارض جانبی ذکر نشده نیز ممکن است در برخی از بیماران مشاهده شود. اگر اثرات دیگری مشاهده کردید ، با متخصص بهداشت خود مشورت کنید.برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است عوارض جانبی را با شماره 1-800-FDA-1088 به FDA گزارش دهید.

 

اطلاعات بیشتر

همیشه با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات نمایش داده شده در این صفحه در مورد شرایط شخصی شما صدق می کند.

منبع : www.drugs.com

نظرات کاربران