0

طرح جذب استادیاران جوان با ۳ سال سابقه کار آغاز شد

امکان شرکت استادیاران دانشگاه‌های علوم پزشکی که بیش از ۳ سال از سابقه خدمت آن‌ها به عنوان عضو هیات‌علمی پیمانی نگذشته است، در طرح «کاظمی آشتیانی» بنیاد ملی نخبگان فراهم شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرکز امور هیئت‌علمی وزارت بهداشت اعلام کرد: استادیارانی که بیش از ۳ سال از سابقه خدمت آن‌ها به عنوان عضو هیات‌علمی پیمانی نگذشته است، می‌توانند بر اساس طرح استادیاران جوان مؤسسات علمی کشور، درخواست خود را برای بررسی توسط بنیاد ملی نخبگان ارسال کنند.

طرح مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی در راستای بند ۱ ماده ۳ «اساسنامه بنیاد ملی نخبگان» و اقدام‌های ملی ۲-۱-۲ و ۳-۱-۲ «سند راهبردی کشور در امور نخبگان» و همچنین اجرایی سازی بند «ب -۴» از ماده ۴ «آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی» و به منظور ارتقای توانمندی‌ها و توسعه فعالیت‌های استادیاران جوان دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های علمی برای حل مسائل کشور، برقرار شده است.

بر اساس این طرح استادیاران جوان مؤسسات علمی کشور، در صورتی که بیش از سه سال از تاریخ جذب آن‌ها به عنوان عضو هیئت‌علمی پیمانی در مؤسسات علمی نگذشته باشد، می‌توانند درخواست خود را برای بررسی توسط بنیاد ملی نخبگان ارسال کنند.

برگزیده طرح، ازتسهیلات زیر بهره مند می‌شود:

۱. اعتبار پژوهشی و تجهیزاتی

۲. اعتبار حمایت از ایفای مسئولیت‌های اجتماعی

۳. تسهیلات فرهنگی_رفاهی

۴. شرکت در دوره‌های مهارت‌افزایی و توانمندسازی

۵. تخفیف استفاده از شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

۶. معرفی به نهاد‌های دولتی و خصوصی به عنوان مشاور تخصصی و دستیار علمی

بخوانید  شلیک دلخراش مرد فراری به همسرش/ سایه مرگ در حوالی زن جوان

۷. معرفی به نهاد‌های دولتی و خصوصی برای حمایت مادی و معنوی از طرح‌های پیشنهادی پژوهشی، صنعتی و فناورانه

۸. تسهیلات اعلام شده مشترک با بنیاد مصطفی (ص)

برچسب‌ها:

نظرات کاربران