0

صدور اخطار تخلیه برای ۲ بیمارستان در تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح دستاوردهای این دانشگاه در حوزه‌های مختلف پرداخت و از صدور اخطار تخلیه برای ۲ بیمارستان قدیمی و فرسوده در تهران خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، عبدالرضا پازوکی، روز دوشنبه ششم شهریور ۱۴۰۲ در نشست خبری که در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: دانشگاه در ۴۸ سال گذشته توانسته برگ زرینی بر افتخارات علمی کشور رقم بزند.

وی افزود: رتبه جهانی دانشگاه علوم پزشکی ایران بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ است و توانسته ایم در ابعاد مختلف آموزشی و پژوهشی، موفقیت‌هایی کسب کنیم.

پازوکی ادامه داد: در سال ۲۰۲۲، دانشگاه توانست رتبه اول تأثیرگذاری در حوزه بهداشت را از بین ۹۶ کشور جهان داشته باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در رتبه سنجی علمی کشور، رتبه چهارم را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در حوزه آموزش، زیرساخت‌های دانشگاه نیازمند توجه ویژه است.

وی گفت: بیمارستان‌های حضرت رسول و فیروزگر، در حال اقدامات بازسازی هستیم که در بیمارستان فیروزگر به مرحله اجرا رسیده است.

پازوکی ادامه داد: در حوزه پژوهش نیز دانشگاه توانسته سهم ۵۰ درصدی از رتبه سوم کشور در جهان را کسب کند و بعد از آمریکا و چین، دارای رتبه سوم علمی در حوزه درمان چاقی هستیم.

وی به افتتاح بیمارستان‌های جدید در استان تهران اشاره کرد و گفت: ظرف یک ماه آینده شاهد افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار خواهیم بود.

پازوکی افزود: کلنگ زنی و شروع ساخت دانشکده دندانپزشکی در بیمارستان فیروزآبادی شهر ری، از دیگر اقدامات دانشگاه بوده است.

بخوانید  نوبت‌دهی الکترونیکی در ۶۰۰ بیمارستان کشور فراهم شد

وی گفت: با توجه به اینکه مرکز تروما در شهر تهران نداریم، بیمارستان شهدای هفتم تیر برای این منظور پیش بینی شده است.

پازوکی ادامه داد: بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری مرکز ارجاعی کل کشور است و از همین رو، همه بیماران را پذیرش می‌کنیم.

وی افزود: اغلب بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، قدیمی و فرسوده هستند و حتی ۲ بیمارستان ما اخطار تخلیه گرفته اند.

پازوکی گفت: وضعیت بیمارستان شهید مطهری نیز به همین شکل است و تلاش می‌کنیم با حمایت سازمان برنامه و بودجه، بتوانیم پروژه بیمارستان سوانح سوختگی در منطقه کن در اولویت قرار گیرد و تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: تجهیز مراکز سوختگی خیلی هزینه بر است و ما شاهد مرگ و میر بالای افراد سوخته در کشور هستیم که امیدواریم شاهد افتتاح پروژه بیمارستان سوانح سوختگی در منطقه کن باشیم.

پازوکی بدون اشاره به اسامی ۲ بیمارستان دانشگاه که اخطار تخلیه گرفته اند، ادامه داد: برای این ۲ بیمارستان، جایگزین مشخص شده است.

وی در خصوص مرکز مدیریت تروما، گفت: ما یک مرکز استاندارد برای افراد تروما در شهر تهران نداریم. اما، در حال حاضر بیماران ترومایی در سطح بیمارستان‌ها، پذیرش و درمان می‌شوند. اما، لازم است یک مرکز برای مدیریت بیماران ترومایی داشته باشیم.

نظرات کاربران