0

ساخت بیمارستان‌های ۱۰۰۰ تختخوابی در دستور کار وزارت بهداشت

معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، به تشریح دستاوردهای نظام سلامت کشور در مدیریت منابع پرداخت.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهروز رحیمی، روز شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲ در نشست خبری که به مناسبت دستاورد‌های دولت در حوزه سلامت برگزار شد، با بیان اینکه اولین بیمارستان‌های ۱۰۰۰ تختخوابی در دولت سیزدهم ساخته شد، گفت: بین ۸ تا ۱۰ بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی دیگر نیز در دست ساخت، طراحی و تأمین مالی است.

وی افزود: سیاست ما توزیع متوازن در نظام سلامت بدون حاشیه است. افتتاح چند اَبَر بیمارستان را طی دو سال گذشته شاهد بودیم که کاری بسیار سنگین بود و ما هم تجربه ساخت آن را نداشتیم و پس از انقلاب اولین بیمارستان‌های ۱۰۰۰ تختخوابی در این دولت ساخته شد.

رحیمی ادامه داد: در این مدت بیش از ۱۵ هزار تحت بیمارستانی تحویل داده شد و کل تخت‌های ما ۱۵۰ هزار تخت است. جریان خدمت با افتتاح کلان بیمارستان غدیر و مهدی (عج) ادامه دارد. انشاالله تا پایان سال قرار است ۷۰۰۰ تخت بیمارستانی دیگر تحویل دهیم و سر جمع تا پایان امسال ۲۲ هزار تخت بیمارستانی را تحویل خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه تخت‌های بیمارستانی به زیرساخت‌های دیگری از جمله نیروی انسانی نیاز دارد، بیان کرد: کار مهم برای ما اکنون توجه به حوزه بهداشت است. در این بخش تفاهم نامه ۴۰۴۰ را داریم؛ به شکلی که ذیل این طرح، ۴۰۴۰ پروژه بهداشتی شامل مراکز آموزش بهورزی، مراکز خدمات جامع سلامت شهری، مراکز جامع خدمات روستایی، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت، آزمایشگاه مرکزی، زیست پزشک و… ساخته و افتتاح می‌شوند. از این ۴۰۴۰ پروژه تاکنون به لطف خداوند نزدیک به ۱۶۶۰ پروژه تعیین تکلیف و تحویل داده شده است و ۳۴۰ پروژه هم همین روز‌ها افتتاح می‌شود.

بخوانید  وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۱/۱۱؛ تنفس هوای "قابل قبول"

رحیمی ادامه داد: چندین سال از حوزه بهداشت غافل بودیم و باید به زیرساخت‌های آن توجه کافی کنیم. در این زمینه جذب ۲۰۰۰ بهورز از اقدامات مثبت بود.

وی افزود: بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مترمربع در حوزه بهداشت در دست ساخت است و تا پایان هفته دولت سال آتی کل ۴۰۴۰ پروژه بهداشتی را تحویل می‌دهیم. در حوزه درمان ۷۹ پروژه مهم بیمارستانی دیگر داریم و بین ۸ تا ۱۰ بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی هم در دست ساخت، طراحی و تأمین مالی است. در آینده اداره بیمارستان‌ها می‌خواهیم مدیریت واحد بیمارستانی را برقرار کنیم تا مشکل ضریب اشغال تخت‌ها برطرف شود.

نظرات کاربران