0

دمنوش چای سبز با زنجبیل، پونه و آویشن برای کاهش اثر سوء آلودگی هوا

باشگاه خبرنگاران جوان :
گلبان سهراب گفت: در حال حاضر بررسی ها نشان می دهند که تغذیه سالم و مصرف مواد لبنی مانند شیر برای کاهش اثر منفی ذرات معلق و بروز آلودگی هوا موثر است.
به گفته وی مصرف دمنوش گیاهی مانند چای سبز با زنجبیل و پونه، آویشن،  دم نوش ترکیب چای سبز با زعفران و دارچین برای کاهش اثرات منفی الودگی هوا در بین افراد و حتی دانش آموزان موثر است. مصرف مایعات و به خصوص سوپ حاوی سبزی یا آش مملو از سبزی جهت کاهش عوارض آلودگی هوا توصیه می شود. او ادامه داد: در هنگام وقوع وارونگی هوا که منجر به بروز آلودگی و افزایش ذرات معلق موجود در هوا می شود، افراد و به خصوص دانش آموزان برای مقابله با اثرات منفی آلودگی هوا مصرف غذاهای فست فود و فرآوری شده را کم کنند.
سهراب افزود: مطالعات نشان می دهند که مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها مانند سبزی، میوه، فلفل دلمه ای، کلم، کدو حلوایی و لبو برای کاهش عوارض آلودگی هوا موثر هستند.
او گفت: برای کاهش عوارض آلودگی هوا از مصرف غذای فرآوری شده مانند قفست فود و غیره، همچنین مواد غذایی حاوی روغن جامد پرهیز شود . مصرف  ویتامین ای، ویتامین سی و انواع  مغزها  برای کاهش اثر سوء آلودگی هوا موثر است.
  باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

بخوانید  تصمیم وزارت اقتصاد برای دفاتر سلامت وجاهت ندارد
برچسب‌ها:

نظرات کاربران