0

جایگزینی ۲۰۰۰ خودروی برقی با تاکسی‌های فرسوده

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در مراسمی که با حضور سرپرست سازمان تاکسیرانی، مدیر برقی‌سازی وزارت صمت و مدیرعامل مدیران خودرو برگزار شد، طرفین توافقنامه جایگزینی 2 هزار دستگاه تاکسی برقی به جای تاکسی‌های فرسوده را امضا کردند.

شادی مالکی؛ سرپرست سازمان تاکسیرانی در این‌باره گفت: در این تواقفنامه مقرر شد خودروی باکیفیتی مجوز تاکسی دریافت کند و خدمات پس از فروش آن از دغدغه‌های مهم و جدی ما و‌ تاکسیرانان بود که توافق خوبی صورت گرفت. رانندگان تاکسی با خودروهای با عمر 10 سال به بالا می‌توانند نسبت به نوسازی اقدام کنند و به‌جای خودروی مصوب قبلی، حالا خودروی جدیدی با بسته حمایتی مناسب دریافت کنند تا بتوانیم در راستای هوای پاک قدم برداریم.

مالکی خاطرنشان کرد: چشم‌انداز ما در سال 1403 ورود 27500 دستگاه تاکسی برقی و 5 هزار دستگاه ون برقی است که در فاز نخست توافقنامه 10 هزار تاکسی برقی امضا می‌شود.

کریمی سنجری؛ مدیر برقی‌سازی وزارت صمت نیز در این‌باره گفت: وزارت صمت سیاست توسعه برقی‌سازی را دنبال می‌کند و برنامه‌مان 100 هزار دستگاه تاکسی برقی، 4 هزار دستگاه اتوبوس برقی و 400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی است که در فاز اول 6 شرکت بزرگ خودروساز توافقنامه تامین خودروی برقی را امضا کردند.

وی تاکید کرد: فاز دوم توسعه برای سایر شهرها با همکاری وزارت کشور انجام خواهد شد اما نکته مهم این است که گسترش خودروهای برقی نیاز به همکاری مراکز مختلف دارد و هم در بخش زیرساخت و تامین برق و همچنین منافع حاصل از صرفه‌جویی جایگزینی خودروی برقی با بنزینی منجر به افزایش قدرت خرید شود.

بخوانید  پرمصرف ترین دارو در ایران/ ۴ استان صدرنشین در مصرف دارو

در این مراسم همچنین جک لی‌؛ مدیرعامل مدیران خودرو هم گفت: در مرحله اول خیلی مفتخریم که این توافقنامه امضا شد؛ ما برای 2000 دستگاه خودروی برقی توافق کردیم که در مرحله اول 1000 خودرو تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: این یک شروع برای شرکت ما و سازمان تاکسیرانی با حضور وزارت صمت است که منجر به ورود خودروی Arrizo PHV به چرخه خواهد شد که نقش پررنگی برای هوای پاک دارد و قدم بعدی خدمات پس از فروش مناسب برای رانندگان خواهد بود تا سرویس خوبی دریافت کنند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *