0

توسعه همکاری‌ها با قطر در حوزه سلامت/ آمادگی برای ایجاد نهادی مشابه گروه پنج در حوزه خلیج فارس

وزیر بهداشت در دیدار سفیر ایران در قطر عنوان کرد؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار سفیر ایران در قطر توجه به ظرفیت توسعه همکاری ها با قطر در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و از آمادگی کشورمان برای ایجاد نهادی مشابه گروه پنج در حوزه خلیج فارس برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهرام عین اللهی در دیدار علی صالح آبادی با اشاره به اهمیت دیپلماسی سلامت، گفت: با توجه به توسعه و تعمیق روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس در دولت سیزدهم، به عنوان سفیر ایران در قطر می توانید در جهت توسعه و تحکیم روابط دو کشور در عرصه سلامت نقشی مؤثر ایفا کنید.

وی افزود: توسعه گردشگری سلامت، همکاری های مشترک در تولید دارو و تجهیزات پزشکی، آموزش نیروی انسانی در علوم پزشکی و همکاری های دانش بنیان در حوزه سلامت از زمینه های متعدد همکاری ایران و قطر است.

وزیر بهداشت به سفیر ایران در قطر پیشنهاد کرد با همکاری اداره کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت نسبت به تشکیل کارگروه همکاری های مشترک دو کشور در حوزه سلامت به منظور بررسی و ایجاد زمینه های همکاری، اقدام شود.

علی صالح آبادی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی به وزیر بهداشت کشورمان از برنامه های خود در کشور قطر، اعلام کرد حداکثر تلاش را برای توسعه مناسبات ایران و قطر در حوزه سلامت به عمل خواهد آورد.

بخوانید  شناسایی ۹۵۲۴ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته
برچسب‌ها:

نظرات کاربران