تحت پوشش قرار گرفتن۱۰۰ قلم داروی جدید در سازمان بیمه سلامت ایران

تحت پوشش قرار گرفتن۱۰۰ قلم داروی جدید در سازمان بیمه سلامت ایران

تحت پوشش قرار گرفتن۱۰۰ قلم داروی جدید در سازمان بیمه سلامت ایران

باشگاه خبرنگاران جوان :

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

او  افزود: در سال گذشته ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشتند که ۴۶۰ قلم از آن‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه‌ای باقی ماندند. این امر باعث افزایش هزینه‌های پرداخت از جیب مردم شد. چرا که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه‌ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده در این زمینه از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تامین منابع مورد نیاز سازمان‌های بیمه گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این دارو‌ها با پوشش کامل بیمه‌ای در سامانه‌های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات مربوط به این دارو‌ها افزایش یافت.

ناصحی اعلام کرد:  از این به بعد بیمه شدگان در بخش بستری ۱۰ درصد و در بخش سرپایی۳۰ درصد را به عنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت نیز بر اساس تعهدات خود ۹۰ درصد در بخش بستری و ۷۰ درصد در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.

بخوانید  جریمه رنگ بندی برای سفر‌های نوروزی اعمال نمی‌شود

او افزود: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود؛ از چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سال جاری به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان
به بالای صفحه بردن