0

بهره‌مندی بیماران سرطانی از صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، خیریه امدادگران عاشورا میزبان نمایندگانی از بیمه سلامت بود و در این جلسه پس از تبادل‌نظر مدیران ارشد خیریه و کارشناسان سازمان‌ بیمه سلامت در زمینه بهره‌مندی مددجوها از اعتبارات و تسهیلات صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج توافقاتی صورت گرفت.

طبق بند (ن) تبصره 17 قانون بودجه 1401 حمایت‌های ویژه‌ای برای بیماران مبتلا به سرطان و صعب العلاج در نظر گرفته شده و صندوق ویژه‌ای برای حمایت از این بیماران تأسیس شد. همه افرادی که دارای یکی از 107 بیماری خاص و صعب‌العلاج مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند و جزو بیمه‌شدگان سایر سازمان‌های بیمه‌گر و یا افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت به نشانی Bimehsalamatiranian.ir برای برخورداری از این مزایا ثبت‌نام کند.

محمداسماعیل کاملی؛ مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه معتقدیم خدمت به بیماران تکلیف ماست، گفت: به دنبال این هستیم از ظرفیت خیریه‌ها برای اجرایی شدن این طرح استفاده کنیم.

وی گفت: به اندازه اعتباری که به ما تخصص می‌دهند به بیماران خدمات ارائه می‌دهیم و معتقدیم همچنان تا قله راه زیادی داریم اما تلاشمان را می‌کنیم.

کاملی با اشاره به این نکته که نشان‌دار شدن بیماران دغدغه ماست و همه تلاشمان را در جهت نشان‌دار شدن بیماران می‌کنیم، گفت: فعالیت مؤسسه در کنار ما کمک بزرگی در این زمینه است که خیال ما را راحت می‌کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی خیریه امدادگران عاشورا، آناهیتا کشاورزی؛ معاون سازمان بیمه سلامت از دیگر حاضران جلسه در پاسخ به این سؤال که چرا بعضی از بیماران نمی‌توانند از خدمات بیمه سلامت به طور کامل استفاده کنند، گفت: شرط اولیه بیماران خاص و صعب‌العلاج از حمایت‌های دولت داشتن بیمه پایه از یکی از سازمان‌های بیمه‌گر در کشور است.

بخوانید  شمار مبتلایان جدید کرونا در جهان در شبانه‌روز گذشته از ۱۷ هزار نفر گذشت

وی گفت: همچنین باید لیست بیمارستان‌ها و داروخانه‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، مد‌نظر قرار داد. نشان‌دار شدن بیماران خاص و صعب‌العلاج در سامانه سازمان بیمه سلامت ایران با هدف سهولت و امکان دریافت خدمات حمایت درمانی را بررسی کرد و اینکه داروی تجویز در لیست ابلاغی وزارت بهداشت جهت ارائه خدمات بیمه سلامت باشد.

نصراله فتحیان؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل خیریه با بیان اینکه امدادگران عاشورا بیش از 80 هزاربیمار سرطانی تحت پوشش و بالغ بر 45 شعبه در سراسر کشور دارد، گفت: خیریه امدادگران این ظرفیت را دارد که به طور ویژه تحت حمایت قرار گیرد.

همچنین وی در زمینه راستی‌آزمایی از بیماران مبتلا به سرطان و صعب‌العلاج که به طور ویژه‌تری نیاز به حمایت دارند به بیمه سلامت قول مساعدت داد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *