0

انجمن‌های پزشکی، سرمایه های اجتماعی و ارزش‌های ملی هستند

جلسه مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران امروز در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی؛ رئیس شورای عالی نظام پزشکی در جلسه مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران؛ اولین ویژگی این انجمن‌ها در این دنیای پر از حساب و کتاب مالی را  داوطلبانه بودن انجمن ها دانست و گفت: انجمن ها ایثارگرانه و بدون هیچ گونه چشم داشت از وقت شخصی خود مایه می‌گذارند. 

دکتر محمود فاضل در ادامه افزود: این انجمن‌ها به دلیل داشتن بنیان علمی بایستی در مسائل اجتماعی و صنفی از دید کارشناسانه و علمی اظهار نظر کنند و پشتوانه آن باشند و دولت ها نیز بایستی حضور آنان را فرصت بینگارند و زمینه را برای آنان فراهم سازند. 

 رئیس شورای عالی نظام پزشکی بر وظیفه بر زمین مانده‌ی دولت از باب لزوم اصلاح ترکیب، تعداد و شرح وظایف شورای عالی بیمه سلامت تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه دولت نتوانسته در زمینه تعرفه گذاری حوزه سلامت موفق باشد و این ناامنی و در هم ریختگی تعرفه ای را برای بیماران به وجود می‌آورد تاکید کرد: دولت بایستی تعرفه گذاری را به نظام پزشکی برگرداند و به وظیفه ی اصلی خود یعنی نظارت عالیه بپردازد. 

دکتر فاضل عنوان کرد: بیمه‌ها به عنوان یک صنعت و فن باید متحول شوند. این روش بیمه گری بجز خسارت چیزی به بار نمی‌آورد. 

وی گفت: سلامت زیر مجموعه حوزه اجتماعی است و نگاه حرفه‌ای ما در قاب اجتماعی تعریف می‌شود، لذا مدیریت حوزه اجتماعی تاثیر مستقیم بر آن می‌گذارد. جامعه پزشکی خواستار آینده ای روشن هستند و این نگرانی اساسی است .آینده‌ای که در آن علم از جایگاه واقعی اش فرو کاسته نشده باشد و تکاثر مال، بر علم و خرد و اخلاق سایه نیندازد.  

بخوانید  برخورد پلیس با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی/ بسته‌شدن ۱۲۵ صفحه اینستاگرامی

 

 

نظرات کاربران