0

ارائه مشاوره رایگان تغذیه و سلامت روان در روستاها از نیمه دوم امسال

مسعود مشایخی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از اجرای طرح پوشش بیمه‌ای خدمات بهداشت روان و تغذیه برای جمعیت روستاییان و عشایر و شهرهای کم‌جمعیت خبر داد و اظهار کرد: عشایر و روستاییان و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر که تحت پوشش بیمه سلامت هستند؛ جمعیتی 20 میلیون نفری بوده که تحت پوشش طرح ارائه خدمات رایگان مشاوره تغذیه و سلامت روان قرار خواهند گرفت.

وی افزود: ارائه رایگان مشاوره سلامت روان و تغذیه در مراکز بهداشتی این مناطق، از نیمه دوم سال جاری اجرا می‌شود.

مدیرکل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران با بیان این‌که براساس این طرح، قرار است به ازای هر 40 هزار نفر جمعیت،‌ یک کارشناس بهداشت روان و یک کارشناس تغذیه وجود داشته باشد، بیان کرد: بر این اساس تا نیمه دوم سال 1402 تعداد 400 نفر کارشناس بهداشت روان و 400 کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی کشور به‌کارگیری خواهند شد تا بتوانند خدمات بهداشت روان و بهبود تغذیه را برای جمعیت روستاییان و عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر ارائه کنند.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت بسته‌های خدمتی این طرح را مشخص می‌کند و بیمه سلامت تأمین مالی اجرای طرح را برعهده دارد؛ بنابراین خدماتی که قرار است طی این طرح تحت پوشش بیمه قرار بگیرد از سوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد. همچنین سازوکار استخدام و بکارگیری کارشناسان تغذیه و روانشناسی از سوی وزارت بهداشت تعیین خواهد شد. در حال حاضر در مراکز جامع سلامت شهرهای بزرگ و با جمعیت بالاتر از 20 هزار نفر، خدمات مشاوره روان و تغذیه به مردم ارائه می‌شود.

بخوانید  تنفس هوای آلوده در طولانی مدت خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *