0

اجازه فروش ۶ داروی مسدودشده صادر شد

با وساطت دادستانی؛

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اختلافات شرکت داروسازی الحاوی و سازمان غذا و ‎دارو در خصوص قیمت‌گذاری دارو‌ها با پیگیری دادستانی تهران رفع و تولید و عرضه ۶ قلم داروی مسدودی، از سر گرفته شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، دادستانی تهران در راستای صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از تضییع حقوق بیماران و با توجه به اهمیت تولید و عرضه داروی مورد نیاز جامعه با قیمت مناسب، اختلافات شرکت داروسازی الحاوی و سازمان غذا و ‎دارو درخصوص قیمت‌گذاری دارو‌ها را پیگیری کند.

در همین زمینه حیدر محمدی، رئیس سازمان غذاودارو گفت: از ۹۶ محصول شرکت الحاوی ۶ محصول به دلیل عدم رعایت قیمت‌های مصوب از سوی سازمان غذا و دارو تعلیق شده بود وسازمان غذا و دارو پس از نامه نگاری به این شرکت اعلام کرد تا زمان رعایت نشدن قیمت این محصولات عدم تعلیق صورت نخواهد گرفت.

وی بیان کرد: ‎حدود یک ماه گذشته شرکت الحاوی به سازمان غذا و دارو اعلام کرد که قیمت‌های مصوب را رعایت خواهد کرد و پس از آن کمیسیون قیمت‌گذاری تشکیل شد و در پی آن محصولاتی که نیاز به قیمت جدید داشت دوباره قیمت‌گذاری شد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به نقش دادستانی تهران در رفع اختلافات میان شرکت داروسازی الحاوی و سازمان غذا و دارو، اظهار کرد: با دعوت از شرکت الحاوی و سازمان غذا و دارو در دادستانی تهران، تقاضای دادستانی این بود که شرکت الحاوی قیمت‌های مصوب را رعایت کند و از سازمان غذاودارو نیز خواسته شد تا در این زمینه به شرکت الحاوی کمک کند و در این بین با پیگیری و وساطت دادستانی تهران برای رعایت قیمت‌های مصوب از سوی شرکت الحاوی، نهایتا منجر به رعایت قیمت‌ها از سوی این شرکت شد.

بخوانید  هر بیمار مرگ مغزی می‌تواند به ۸ نفر زندگی دوباره ببخشد/ ایران در جایگاه ۲۹ دنیا در زمینه اهداء عضو

محمدی گفت: هدف سازمان غذا و دارو کمک به شرکت‌های تولید داخل است و این شرکت‌ها باید بپذیرند تا در چارچوب مقررات فعالیت کنند و نقش دادستانی نیز می‌تواند هدایت این شرکت‌ها به سمت قانون‌مداری باشد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران