0

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدام ۱۰۰۰ “کار درمانگر و گفتار‌ درمانگر” برای مدارس

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین (کاردرمانگر و گفتاردرمانگر) از روز جمعه 17 شهریور لغایت 31 شهریور از طریق درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس اینترنتی https://hrtc.ir انجام می‌شود.

متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به این درگاه و دریافت دفترچه آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. شایان ذکر است مهلت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد.

حمید طریفی حسینی؛ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره اینکه چه تعداد نیروی کار درمانگر و چه تعداد گفتار درمانگر در این آزمون جذب خواهند شد؟ به تسنیم گفت: برای نخستین بار در کشور توانستیم مجوز استخدام هزار  نفر “کار درمان و گفتار درمان” را با عنوان شغلی مربی امور آموزش معلولان از سازمان امور اداری و استخدامی دریافت کنیم. از هر دو رشته در شرایط یکسان جذب می‌کنیم و هزار نفر استخدام خواهند شد، در صورتی که بتوانیم در همه شغل ـ محل‌ها سهمیه تخصیص داده شده را جذب کنیم بخش مهمی از نیاز مدارس استثنایی و مراکز جامع سنجش، آموزش، توانبخشی و مداخله بهنگام که امسال راه‌اندازی شده‌، برطرف می‌شود.

وی افزود: در گذشته نیز گفتار درمان و کار درمان در مدارس استثنایی وجود داشت که تعدادشان محدود است و 650 نیروی توانبخشی داریم که اکثر آنها در مرز بازنشستگی قرار دارند همچنین همه مدارس استثنایی یا همه گروه‌های معلولیتی دانش‌آموزان از وجود این نیروها بهره‌مند نبودند. شرایطی ایجاد شده که از این به بعد از طریق ساز و کارهایی مثل آزمون‌های استخدامی یا بورسیه دانشجویان رشته‌های توانبخشی بتوانیم جذب نیروی توانبخشی داشته باشیم و در سال‌های آتی هم بخش دیگری از نیاز نیروی متخصص در این حوزه را تأمین خواهیم کرد.

بخوانید  گروه های زیادی عطای پزشکی را به لقای آن بخشیده اند / تعرفه های ناعادلانه زخم کهنه جامعه پزشکی

این آزمون در روز 20 یا 21 مهر 1402 برگزار خواهد شد و 40 درصد نمره از آزمون کتبی و 60 درصد مربوط به مرحله ارزیابی تکمیلی (مصاحبه شفاهی و کار عملیاتی و مهارتی) است.

پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی شامل مجموعه‌ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی (نظری ـ مهارتی) هستند که این دوره در دانشگاه فرهنگیان و بدون دریافت حقوق و مزایا برگزار می‌شود و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در این دوره است.

داشتن حداقل 20 سال تمام و حداکثر 40 سال تمام با مدرک لیسانس، فوق لیسانس و بالاتر از جمله شرایط عمومی برای ثبت‌نام در این آزمون است.

معلولان آسیب بینایی و ناشنوا امکان ثبت‌نام ندارند

معلولان متقاضی شرکت در این آزمون باید صلاحیت و توانایی برای انجام کاری که در جهت آن استخدام می‌شوند را داشته باشند و استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور معلولیت آنان مانع از معلولیت کاری آنها نباشد، بلامانع است.

داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که داوطلب در آن استخدام می شود از جمله شروط عمومی برای ثبت نام در این آزمون است و درصورت عدم تایید توانایی داوطلبان معلول در مرحله بررسی مدارک و معاینه پزشکی شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان داوطلب مرجع رسیدگی به اعتراضات داوطلبان است.

امکان ثبت‌نام و پذیرش داوطلبان دارای معلولیت آسیب بینایی شدید، ناشنوا و دارای معلولیت جسمی حرکتی شدید وجود ندارد.

در جدول زیر لیست رشته‌های مورد نیاز برای استخدام را مشاهده می‌کنید.

آزمون استخدامی , دانش‌آموزان استثنایی ,

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *