0

جزئیات آزمون دانشنامه دندانپزشکی اعلام شد

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ثبت‌نام آزمون دانشنامه-گواهینامه دندانپزشکی در هفته سوم شهریور انجام می‌شود و زمان برگزاری این آزمون آذرماه است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آزمون دانشنامه-گواهینامه دندانپزشکی به صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. تقویم آزمون‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش بیانگر این است که مرحله کتبی این آزمون در روز سه‌شنبه ۱۳ آذر ماه برگزار می‌شود. همچنین مرحله شفاهی این آزمون طی فرایندی ۳ روزه و در روز‌های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه برگزار می‌شود. 

افرادی که دوره دستیاری را به پایان رسانده‌اند می‌بایست در این آزمون شرکت کنند. فرصت ۵ روزه ثبت‌نام از ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه ۱۸ شهریور ماه آغاز می‌شود و ظهر روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه به پایان می‌رسد. ثبت‌نام نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می‌شود. 

داوطلبان در زمان ثبت‌نام در آزمون باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه نیروی انسانی، تعهدات و خدمات قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام کنند. 

هزینه ثبت‌نام برای افرادی که برای نخستین بار در آزمون شرکت می‌کنند ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و برای افرادی که برای دومین و سومین بار در آزمون دانشنامه دندانپزشکی شرکت می‌کنند به ترتیب ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است. 

شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی ۱۴۰۲ برای متخصصانی که دوره دستیاری خود را در این سال به پایان رسانده‌اند امری ضروری است. از شرایط قبولی در این آزمون و اخذ مدرک بورد تخصصی، موفقیت در گذراندن ۲ آزمون نظری و عملی و کسب حداقل نمره ۶۵ از ۱۰۰ یا میانگین ۷۰ در هر دو آزمون است.

بخوانید  ضرورت رفع مشکلات ارجاع الکترونیک در برنامه پزشک خانواده

نظرات کاربران