0

انجمن‌های علمی گروه پزشکی خواستار اصلاح تعرفه‌ها شدند

معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن تأکید بر ضرورت توجه به رشته‌های پایه علوم پزشکی، اصلاح تعرفه‌ها را مهم‌ترین خواسته انجمن‌های علمی گروه پزشکی اعلام کرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سعید کریمی معاون وزارت بهداشت در حاشیه جلسه با رؤسای انجمن‌های علمی گروه پزشکی، گفت: در این جلسه که تقریباً اکثر رؤسای انجمن‌های علمی علوم پزشکی کشور حضور داشتند، چالش‌هایی که هر انجمن با آن مواجه است، مطرح شد.

او افزود: مطابق صورتجلسه قرار شد هر کدام از انجمن‌های علمی گروه پزشکی ۱۰ چالش حوزه خود و راهکارهای مربوط به آن را به صورت مکتوب به معاونت درمان اعلام کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مطرح شد بحث تعرفه‌های پزشکی است که با تعرفه‌های واقعی و قیمت تمام شده فاصله دارد و متأسفانه تا حدودی انگیزه‌های کار را کم کرده است و این مسئله به ویژه برای پزشکان جوان که تازه وارد این حرفه شده اند و دغدغه‌های معیشتی دارند، مهم است.

کریمی با بیان اینکه عدالتِ بین رشته‌ای، بحث‌های نظارتی، صلاحیت‌های رشته‌ای، اهمیت رشته‌های مادر و پایه، سایر مباحث مطرح شده از سوی رؤسای انجمن‌های علمی بود، گفت: متأسفانه بعضی از رشته‌های علوم پزشکی مورد بی اقبالی واقع شده است در حالی که این رشته‌ها مثل بیهوشی، جراحی‌های اطفال، جراحی‌های قلب، جراحی عمومی و داخلی، خیلی حیاتی هستند. در این نشست راهکارهایی برای افزایش انگیزه جهت اقبال از این رشته‌ها مطرح شد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام اینکه مقرر شد نشست با رؤسای انجمن‌های علمی هر سه ماه یک بار برگزار شود، اظهار کرد: در مورد اقدامات جراحی نیز که بعضی نیاز به تعرفه گذاری یا تغییر تعرفه دارد، قرار شد هر انجمنی اولویت‌هایش را تعیین و به ما ارسال کند تا در اسرع وقت درباره آنها تصمیم‌گیری شود.

بخوانید  آگهی‌های فروش "قرنیه" کلاهبرداری است/ انجام سالانه ۱۵۰۰ پیوند قرنیه در کشور

برچسب‌ها:

نظرات کاربران