0

چراغ سبز برای تأسیس مراکز طب سنتی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین‌نامه “تأسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه‌ای طب سنتی ایرانی” در چهارمین نشست شورای راهبردی گیاهان دارویی تصویب شد.

تدوین و تصویب این آیین‌نامه، در پی تصویب ماده واحده‌ای در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفته است که براساس آن صدور مجوز فعالیت مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی، حرفه‌ای در حوزه طب سنتی به ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی محول شده است.

محمدرضا شمس اردکانی؛ دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی طی سخنانی در این نشست که با حضور معاون علمی رئیس جمهور و  معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار شد، با اشاره به پیگیری جدی شخص معاون علمی در تصویب و اجرای سند گیاهان دارویی گفت: از زمان تصویب این سند، روزی نبود که شخص دکتر دهقانی پیگیری نکنند و این که سند امروز به این مرحله رسیده، ماحصل پیگیری‌های شخص معاون علمی رئیس جمهور است.

وی تدوین آیین‌نامه تأسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه‌ای طب سنتی ایرانی را ناظر به مطالبه جدی فعالان طب سنتی دانست و افزود: این مطالبه عمومی نسبت به طب سنتی چه در جامعه فعالان و متخصصان و چه در جامعه عمومی ما را بر آن داشت تا در مسیر تصویب این آیین‌نامه گام برداریم. طب سنتی یک مؤلفه فرهنگی، تاریخی و تمدنی ماست. از دیگر مؤلفه‌های اهمیت بخش طب سنتی، اقتصاد پیشِ‌روی آن است و این حوزه، یک بازار بزرگ در اختیار دارد.

در این نشست، اهداف و شکل اجرای آیین‌نامه تبیین شد و شرکت‌کنندگانی از وزارت بهداشت، وزارت صمت و سایر دستگاه‌ها دیدگاه‌هایشان را مطرح کردند. در این نشست همچنین در خصوص اعطای گواهی حکمت‌بنیان به مؤسسات حائز شرایط که براساس استانداردهای مربوطه مدون ستاد فعالیت می‌کنند بحث و تبادل نظر شد.

بخوانید  پیام تبریک سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پرستار

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم+

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *