0

فرصت ثبت‌نام در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ تمدید شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر گفت: تاکنون بیش از 570 هزار داوطلب برای شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403  ثبت نام کرده‌اند و مهلت ثبت نام با توجه به درخواست داوطلبان و به منظور تسهیل شرایط در تعطیلات نوروزی تا روز پنجشنبه 16 فروردین ماه تمدید می‌شود.

وی افزود: آن ‌دسته از متقاضیانی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

پورعباس با بیان اینکه نوبت اول و دوم آزمون سراسری  مستقل از هم بوده و ثبت‌نام نیز به صورت مجزا انجام می‌شود، بیان کرد: داوطلبانی که آذر ماه سال گذشته برای نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 ثبت نام کرده‌اند چنانچه تمایل به شرکت در نوبت دوم دارند حتماً لازم است در نوبت دوم آزمون سراسری ثبت نام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که متقاضی پذیرش با نمرات اختصاصی هر یک از نوبت‌های اول و یا دوم آزمون سراسری سال 1402 در سال 1403 هستند، لازم است جهت انتخاب‌ رشته و پذیرش در این آزمون ثبت‌نام کنند و البته این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون را ندارند.

وی گفت: افرادی که منحصراً متقاضی رشته‌های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی هستند نیز می‌توانند در تاریخ اعلام شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند و این داوطلبان لزومی ندارد که در جلسه آزمون حضور پیدا کنند.

سهم سوابق تحصیلی و کنکور در سال 1403 به میزان مساوی 50 درصد برای هر کدام است.

بخوانید  سید حسن نصرالله: آنچه در غزه می‌گذرد درس عبرتی برای کل جهان است

نوبت اول کنکور سال 1403 برای همه داوطلبانی که در موعد مقرر 5 تا 15 آذر ماه نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام کرده‌اند در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه 1403 برگزار خواهد شد و نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 در روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیر ماه برگزار خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم
 

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *