0

توصیه مرندی به اجرای سیاست‌های کلی سلامت توسط رئیس‌جمهور

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید علیرضا مرندی؛ رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به دکتر مسعود پزشکیان؛ رئیس جمهور منتخب مردم ایران، انتخاب وی را به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک گفت. متن این نامه بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان

ریاست جمهوری محترم منتخب مردم ایران و عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی

سلام علیکم

با احترام، بدینوسیله انتخاب جناب­عالی را به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای جناب­عالی توفیق روزافزون در جهت خدمت به مردم شریف ایران اسلامی مسئلت می‌نمایم. همچنین امیدوارم بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با توجه و تمرکز و اعتقاد قلبی هرچه بیشتر به مبانی این انقلاب و نظام و نیز استفاده از عناصر و همکاران خوب و استفاده از تمام ظرفیت‌­های کشور این مسئولیت سنگین را به سرانجام آکنده از موفقیت برسانید.

بدیهی است همان‌طور که جناب­عالی نیز همیشه در فعالیت‌­های انتخاباتی تاکید داشتید، یکی از اولویت­‌های دولت چهاردهم موضوع اجرای سیاست­‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) است که امیدوارم با همت و تجربه گسترده و ارزشمند حضرت­عالی در حوزه سلامت، سیاست­‌های کلی سلامت که مبنا و هدف آن تحقق عدالت در سلامت بوده و لازمه برخورداری از عدالت در سلامت همه­ جانبه، اولویت دادن به اقدامات ارتقایی و پیشگیری، روزآمدن کردن و تکمیل نمودن شبکه بهداشتی درمانی کشور در تمام سطوح است، به صورت کامل اجرا شود.

از اولویت­‌های دیگر، موضوع تعمیق و تکمیل ادغام آموزش و پژوهش در شبکه بهداشتی درمانی کشور است که از نتایج انجام آن می­‌توان به پاسخگو و جامعه‌نگر نمودن آموزش پزشکی و ارائه خدمات سلامت اشاره کرد. لازمه اجرای کامل و صحیح سیاست­‌های کلی سلامت علاوه بر نظارت جناب­عالی، انتخاب وزیر بهداشت شجاع، مطالبه­‌گر و معتقد به اجرای بند بند سیاست­‌های کلی سلامت می­‌باشد که امید است با توجه به سوابق جناب­عالی در حوزه سلامت، این امر به نحو مطلوب و با نظارت مستمر حضرت­عالی تحقق یابد.

بخوانید  چهارشنبه‌سوری شروع نشده ۵ قربانی گرفت/ قطع عضو ۱۵ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه

در پایان ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای حضرت­عالی در جایگاه منیع خدمت به مردم عزیز کشورمان و به‌ویژه محرومان، آمادگی فرهنگستان علوم پزشکی را که جنابعالی عضو پیوسته آن هستید، جهت هرگونه مشورت و همکاری در حوزه سلامت اعلام می‌دارد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *