0

فروش دارو از طریق پلتفرم‌های بدون مجوز غیرقانونی است

رئیس سازمان غذا و دارو:

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: فعالیت پلتفرم‌هایی که بدون مجوز سازمان غذا و دارو اقدام به فروش اقلام دارویی می‌کنند، غیرقانونی است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه هرگونه عرضه دارو باید طبق قانون زیر نظر سازمان غذا و دارو صورت گیرد، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو، نهاد ناظر بر زنجیره تأمین از تولید تا مصرف است، بنابراین هرگونه فروش دارو خارج از نظارت این سازمان غیرقانونی تلقی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از پلتفرم‌ها اقدام به فروش دارو بدون اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو می‌کنند، افزود: عرضه دارو با تمامی فرآورده‌های دیگر متفاوت است و حتماً باید با ساز و کار مشخص و علمی صورت گیرد، به طوری که در تمامی داروخانه‌های سراسر کشور مسئول فنی مستقر است و مسئولیت دارو‌های عرضه شده را به عهده دارد، اما این روند در پلتفرم‌ها وجود ندارد و بعضاً دارو‌های تقلبی، قاچاق و سقط جنین را عرضه می‌کنند.

محمدی بیان کرد: سلامت مردم نباید قربانی منافع تجاری شود، این موضوع خط قرمز سازمان غذا و دارو بوده و تاکید می‌کنیم، عرضه دارو باید طبق پروتکل‌های مدون و قابل نظارت صورت گیرد.

بخوانید  عدم شفافیت فعالیت اسنپ دارو برای سازمان غذا و دارو

نظرات کاربران