0

افزایش خوابگاه‌های متأهلی دانشگاه علوم‌ پزشکی ایران در سال تحصیلی جدید

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران از افزایش خوابگاه‌های متأهلی این مرکز آموزشی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، عبدالوهاب برادران معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره راه‌اندازی خوابگاه‌های جدید متأهلی برای دانشجویان در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: این دانشگاه دارای ۸ واحد خوابگاه متأهلی بود که در فصل پاییز ۱۴۰۲، این تعداد به ۳۰ سوئیت خوابگاه متأهلی افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: این سوئیت‌ها در متراژ ۷۵ تا ۹۵ متری با فضای دو اتاق، حمام، آشپزخانه و تمام امکانات یک سئویت فراهم شده است. همچنین زمان اقامت در این سوئیت‌ها برای دانشجویان متأهل، براساس آیین نامه خوابگاه متأهلی در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله دکتری سه سال، ارشد یک و نیم سال و کارشناسی دو سال، امکان استفاده وجود دارد.

 برادران در زمینه متمرکز سازی ۲۳۰ ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویان دختر برای سال تحصیلی جدید نیز عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای ۷ خوابگاه دخترانه است که برای تسهیل در امکان حمل و نقل و فراهم شدن زمینه‌های بهتر رفاهی و استراحت دانشجویان پس از شیفت‌های بیمارستانی، براساس مقاطع تحصیلی و جغرافیایی، این خوابگاه‌ها متمرکز شد.

 وی درباره ظرفیت خوابگاه پسرانه نیز گفت: برای خوابگاه دانشجویان پسر در خوابگاه ساعی نیز برای مقطع تحصیلات تکمیلی، ۱۰۰ ظرفیت برای سال تحصیلی جدید افزایش یافت. این دانشگاه اکنون با ۴ خوابگاه پسرانه و ۷ خوابگاه دخترانه در مجموع دارای ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ ظرفیت خوابگاه دانشجویی است.

بخوانید  پرداخت سوبسید تعرفه برای حمایت از قشرآسیب‌پذیر بر عهده دولت است
برچسب‌ها:

نظرات کاربران